czytamyedtykiety.pl żywność

Sera do twarzy

Dodano: 30 Grudnia 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Przy wyborze serum olejowego warto zwrócić uwagę na to, na co zawsze powinniśmy patrzeć kupując kosmetyki – na skład.


Dobrze jest wybierać te produkty, które są kompozycją przynajmniej kilku olejów. Czasem na rynku można bowiem spotkać kosmetyki nazywane serum olejowym, w których zmieszano dwa oleje, poperfumowano i opatrzono nieadekwatną do zawartości ceną.  Ponadto, dobrze jest szukać serum wzbogaconego o dodatkowe składniki takie jak np. skwalan (Squalane), koenzym Q10 (Ubiquinone), witaminy (Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol), olejki eteryczne czy ekstrakty.

Jak używać serum olejowego ?

Niekoniecznie trzeba stosować je pod krem, tak jak zazwyczaj postępuje się z serum. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najwięcej aktywnych składników z serum miało szansę zadziałać, najlepiej nałożyć kosmetyk bezpośrednio na skórę. Jeżeli masz bardzo bogaty, dobrze nawilżający krem i chcesz opatulić skórę dodatkową warstwą, by zatrzymać nawilżenie i stworzyć barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi – zastosuj serum na krem.  Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie serum olejowego np. na żel aloesowy czy kwas hialuronowy. Być może okaże się, że dla Twojej skóry takie rozwiązanie będzie wystarczające i nie będzie już potrzeby sięgania po krem.

Pamiętaj, że najlepsza pielęgnacja to taka, które się u Ciebie sprawdza!

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi