czytamyedtykiety.pl żywność

Maski algowe

Dodano: 15 Kwietnia 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Maski algowe, poza tym, że mają szereg dobroczynnych właściwości, są również świetnym rozwiązaniem dla tych, których denerwuje konieczność zmywania tradycyjnych maseczek.


Maski algowe to produkty peel-off. Są to maski kupowane w formie proszku, który następnie rozrabiamy z wodą do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Pastę należy nakładać na twarz równomiernie i zwracać szczególną uwagę na to, by na krawędziach znajdowała się odpowiedniej grubości warstwa. Po około 15-20 min maska zastyga i wtedy należy powoli ją ściągnąć zaczynając delikatne odrywanie od krawędzi. Stąd nazwa – peel off. Jeśli krawędzie będą cienkie, maska może się rwać. Pozostałości produktu należy usunąć zmywając je ciepłą wodą.

Algi są nieocenione w pielęgnacji każdego typu skóry. Działają kojąco i łagodząco. Z jednej strony są świetne dla cer tłustych i skłonnych powstawania zmian zapalnych. Wspomagają walkę z trądzikiem. Z drugiej strony sprawdzą się także przy cerze suchej, odwodnionej, wymagającej ujędrnienia. Działają bowiem nawilżająco, rozjaśniająco i liftingująco. Dzięki zawartości licznych witamin: A, B, CKE, PP i minerałów: wapń, potas, żelazo, miedź, cynk, fluor, fosfor, algi mają silne właściwości odżywcze i stanowią niezastąpiony pokarm dla skóry.

Poza sami algami każda maseczka zawiera również dodatki, takie jak sproszkowane liście roślin, oleje i ekstrakty, które potęgują właściwości maski i ukierunkowują jej działanie na konkretne problemy skóry.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: