czytamyedtykiety.pl żywność

Herbatniki korzenne – porównanie

Dodano: 18 Grudnia 2018 Przez: Agnieszka Wałęka
kategoria: Porównanie produktów

Ciastka korzenne kojarzą się ze Świętami. Tradycyją są pierniki, ale herbatniki dzielnie depczą im po piętach. Dzisiaj mamy dla Was zestawienie herbatników korzennych, dostępnych w sklepach stacjonarnych lub sprzedaży internetowej.


Herbatniki są oczywiście słodyczami, dlatego obecność cukru dodanego nie powinna dziwić. Podstawowymi składnikami są też m.in. olej i mąka pszenna – wszystkie najczęściej znajdują się przy początku składu. Znaleźliśmy tylko jedne ciasteczka posłodzone maltitolem – firmy Biamar.

Przy wyborze herbatników warto zwracać uwagę na kilka rzeczy:

  1. Ilość substancji słodzących. Owszem, herbatniki należą do słodkości i cukier jest jednym z ich głównych składników. Niestety, wielu producentów idzie o krok dalej i dodaje do nich dodatkowe słodzidła, np. syrop glukozowo-fruktozowy, karmelowy syrop cukrowy, ekstrakt słodu jęczmiennego. Tym sposobem w wielu herbatnikach znalazły się aż dwa czynniki słodzące – i takie ciastka otrzymywały niższe oceny. Negatywne dostawały te, które mają w składzie syrop glukozowo-fruktozowy.
  2. Obecność dodatków. W herbatnikach często spotyka się dodatki takie, jak: fosforany, substancje spulchniające, emulgatory, mleko w proszku i kwas cytrynowy. Są to co prawda składniki dozwolone, jednak pamiętajcie, że im skład jest krótszy, tym lepszy… Jeśli macie możliwość wybrać prosukt z prostszym składem – to będzie zdecydowanie lepszy wybór! 

Dałyśmy tylko dwie pozytywne oceny – tam, gdzie poza cukrem lub maltitolem nie ma innych składników zaznaczonych na czerwono. Są to produkty firmy Malwa i Biamar.

O Autorze

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i korepetytor prywatny matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :) Prowadzi bloga http://www.katsuumi.pl/

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi