czytamyedtykiety.pl żywność

Pizze z szynką

Dodano: 26 Czerwca 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

Brak pomysłu na szybki obiad? Do głowy przychodzi Wam tylko pizza? Hmm, ale czy na pewno jest to dobry pomysł? Po przeczytaniu składów pizz z szynką uważam, że jest to bardzo złe rozwiązanie.


Nie znalazłam ani jednej pizzy, którą mogłabym polecić. Głównym problemem są szynki, które mają bardzo kiepskie składy. Zawierają one całą gamę przeróżnych dodatków, charakterystycznych dla wędlin kiepskiej jakości.

Udało mi się wybrać pięć pizz z odrobinę lepszym składem:

  • Donattelo z Biedronki – skład ciasta i sosu jest ok. Dodatek sera i szynki jest wysoki. Również skład szynki jest ciut lepszy od innych. Jednak i tak nie oznacza to, że jest to pizza wysokiej jakości.
  • Proste Historie – już jest gorzej, ponieważ skład ciasta nie jest taki jaki być powinien, skład szynki również nie powala na kolana. Plus za wysoką ilość dodatków: szynki, pieczarek.
  • Bonta d’Italia – jak na bezglutenową, gotową pizzę jest ok. Niestety nie wiem ile dokładnie szynki i pieczarek zawiera pizza.
  • Tesco American Style – przyzwoity skład spodu do pizzy i sosu pomidorowego. Skład szynki również nie jest taki zły.

To tyle. Pozostałe pizze zawierają jeszcze więcej zbędnych składników, dlatego oceniłam je negatywnie. Lepsze składy mają pizze bez dodatku szynki, dlatego jeśli macie ochotę na pizzę to kupcie taką bez żadnych dodatków 🙂 Albo ściągnijcie szynkę z pizzy… Ale to chyba mija się z celem?

I jeszcze jedno – zaznaczyłam na pomarańczowo wszystkie cukry, żeby uświadomić Wam, że cukier jest WSZĘDZIE!!! W przypadku pizzy jest w cieście, sosie i szynce 🙁

pizze

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: