czytamyedtykiety.pl żywność

Kosmetyki z węglem

Dodano: 12 Sierpnia 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Węgiel jest niezwykle cennym pierwiastkiem w pielęgnacji cer mieszanych, tłustych, trądzikowych i problematycznych.


W składach znajdziecie go pod nazwami: Charcoal Powder, Activated Charcoal, Active Carbon. Węgiel wykazuje silne działanie oczyszczające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Posiada zdolność przyciągania i pochłaniania toksyn, nawet z głębszych warstw skóry, dzięki czemu pomaga w walce z trądzikiem czy zaskórnikami, a także normalizuje wydzielanie sebum, lekko matuje i rozjaśnia. Jest przy tym delikatny dla skóry, nie powoduje podrażnień, łagodzi stany zapalne, koi i przyspiesza regenerację, więc sprawdzi się również przy cerze wrażliwej.

Kosmetyki węglowe możecie samodzielnie przygotować w domu na bazie węgla dostępnego w aptekach. Najlepiej wybierać ten w kapsułkach, ponieważ łatwo można je rozciąć i wysypać proszek. Węgiel w tabletkach będzie wymagał rozdrobnienia. Najprostszym w przygotowaniu domowym kosmetykiem z węglem jest maseczka – pokruszony węgiel ( zawartość ok. 3-4 kapsułek) zmieszaj z łyżką stołową avocado bądź gęstego jogurtu. Świetnym sposobem na oczyszczenie cery będzie także peeling – do węgla ( zawartość ok. 10 kapsułek) dodaj ulubiony olej i miód tak, by uzyskać pożądaną konsystencję. Peeling możesz potraktować jako 2w1 i pozostawić na skórze w formie maski. Węgiel może być także wykorzystywany do pielęgnacji przetłuszczającej się skóry głowy – wystarczy raz na 2-3 mycia dodać do szamponu zawartość jednej kapsułki.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi