czytamyedtykiety.pl żywność

Naturalne peelingi do ciała

Dodano: 11 Marca 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Coraz mniej popularne, ale wciąż obecne na europejskim rynku, syntetyczne granulki w peelingach nie mają żadnych właściwości pielęgnacyjnych, a ponadto są słabo biodegradowalne i negatywnie oddziałują na środowisko morskie. Doskonałą alternatywą dla nich są peelingi naturalne.


Naturalne peelingi do ciała tym różnią się od syntetycznych, że swoje działanie złuszczające opierają na substancjach pochodzenia roślinnego (cukry, kawa, zboża, sproszkowane pestki, zmielone łupiny) czy mineralnego (sól, minerały), które nie tylko mechanicznie złuszczają martwy naskórek, ale także pozytywnie wpływają na kondycję skóry sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna, wygładzona i napięta.

Peelingi pobudzają krążenie krwi i dotleniają skórę, dlatego regularnie wykonywane działają ujędrniająco i przynoszą świetne efekty w walce z cellulitem. Pod tym względem w ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością cieszą się peelingi kawowe. Kofeina zawarta w ziarnach kawy przyśpiesza proces rozkładania się tłuszczów i wydalania toksyn z organizmu. Peeling kawowy po wykonaniu masażu warto zostawić chwilę na ciele jako maskę, by wzmocnić jego działanie antycellulitowe.

Ponadto trzeba pamiętać, że intensywność peelingu zależy nie tylko od wielkości, kształtu i twardości drobinek oraz formuły gotowego produktu, ale także od sposobu aplikacji. Im dokładniej wykonuje się zabieg, tym lepsze efekty można osiągnąć.

234

1

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: