czytamyedtykiety.pl żywność

Kremy zimowe dla dzieci

Dodano: 6 Stycznia 2019 Przez: Justyna Czybier
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

W czasie zimy nie tylko nasza skóra, ale także naszych pociech jest wystawiona na niekorzystne czynniki atmosferyczne (wiatr, deszcz, śnieg, niska temperatura) oraz częste zmiany temperatury związane ze zmianą otoczenia (z ciepłego w zimne i z zimnego w ciepłe).


Z pomocą mogą przyjść bogate kremy zimowe – idealne to takie, gdzie mamy do czynienia z emulsją typu woda w oleju lub bez wody oraz z dużą zawartością emolientów. Warto też pomyśleć o doborze kremu zawierającego lipidy, witaminę E oraz naturalne filtry przeciwsłoneczne. Kremy te dodatkowo chronią naszą skrórę przed zanieczyszczeniami (np. pochodzącymi np. ze smogu) – dzięki emolientom, które zatrzymują je na powierzchni i nie pozwalaja na wniknięcie wgłąb naszej skóry.

Jeśli jednak nie mamy pod ręką kremu pozbawionego wody to polecamy aplikację bogatych kremów ochronnych około 30 minut przed planowanym wyjściem z domu.

Pomimo klasyfikacji tych produktów jako dziecięcych zachęcamy aby cała rodzina korzystała z ich dobrodziejstw, zwłaszcza przy dłuższych wyprawach na zewnątrz. Jeśli obawiamy się bogatej konsystencji i pogorszenia cery to cięższe kremy można aplikować na ulubiony i sprawdzony krem stosowany co dziennie, a po powrocie do domu dokładnie je zmyć.

grafika mała

O Autorze

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi