Skip to main content

Orzechowe chrupki

2022-03-08

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Każdy od czasu do czasu lubi sobie coś pochrupać. Inni wybierają warzywa, ale wiele osób sięga po chrupki. Jeśli jeść takie przekąski to tylko te z dobrym składem. Zacznę od chrupek orzechowych, ale jeśli macie pomysł na inną wersję smakową to piszcie w komentarzach. Jak powinien wyglądać skład orzechowych chrupek? W sprzedaży są zazwyczaj chrupki […]

Każdy od czasu do czasu lubi sobie coś pochrupać. Inni wybierają warzywa, ale wiele osób sięga po chrupki. Jeśli jeść takie przekąski to tylko te z dobrym składem. Zacznę od chrupek orzechowych, ale jeśli macie pomysł na inną wersję smakową to piszcie w komentarzach.


Jak powinien wyglądać skład orzechowych chrupek?

W sprzedaży są zazwyczaj chrupki kukurydziane, dlatego głównie składają się z kaszki kukurydzianej. Jednak można również kupić chrupki np. jaglane, ale nie są one ogólnodostępne, dlatego nie dodałam ich do zestawienia. Kolejnym składnikiem są orzeszki ziemne. Wiadomo, że im więcej, tym lepiej. Ilość ta waha się między 24% a 35%. Ocenę pozytywną otrzymały chrupki, które zawierają 26% i 34% orzeszków. Na liście składników powinien się jeszcze pojawić jedynie olej i sól. Nie jestem zwolenniczką oleju palmowego. Uważam, że lepszy jest rzepakowy. Wszystkie inne składniki są zbędne i zostały zaznaczone na czerwono. Za niepotrzebne uważam aromaty, cukier, glukozę, emulgatory, wzmacniacze smaku. Nie zostały zaznaczone na czerwono przyprawy i warzywne dodatki, które mogą korzystnie wpłynąć na smak. Jednak jest to kwestia indywidualna.

Kryteria oceny

  • pozytywna – otrzymały ją chrupki składające się z kaszki jaglanej lub kukurydzianej, orzeszków, oleju słonecznikowego/rzepakowego i soli. Pozytywnych ocen jest całkiem sporo!
  • neutralna – otrzymały ją chrupki zawierające dwa zbędne składniki. Kolejność tych produktów jest dość przypadkowa, ponieważ ciężko jest ocenić, który składnik jest mniej lub bardziej zbędny. 

AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł55,30 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Mniej znaczy więcej. Twoje zero waste na co dzień

47,99 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie – wszystko o pielęgnacji włosów

47,99 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci ebooka "W pełnym słońcu". Dowiesz się z niego więcej na temat bezpiecznego opalania, stosowana SPFów oraz ochrony oczu.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022