Skip to main content

Suszone morele – porównanie

2021-05-16

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Dzisiaj mamy dla Was zestawienie moreli suszonych – na Waszą prośbę. Tym razem produkty były albo bardzo dobre albo złe – nie przyznałyśmy żadnej oceny neutralnej, bo po co do suszonych owoców dodawać cokolwiek…  Na szczęście, co bardzo mnie zaskoczyło, znacznie więcej było produktów z dobrym składem (wiele z nich dostępnych jest w sklepach internetowych, […]

Dzisiaj mamy dla Was zestawienie moreli suszonych – na Waszą prośbę. Tym razem produkty były albo bardzo dobre albo złe – nie przyznałyśmy żadnej oceny neutralnej, bo po co do suszonych owoców dodawać cokolwiek… 

Na szczęście, co bardzo mnie zaskoczyło, znacznie więcej było produktów z dobrym składem (wiele z nich dostępnych jest w sklepach internetowych, co w obecnej sytuacji jest dużym plusem). Jak oceniałam?

– oceny pozytywne – są tam, gdzie nie ma żadnych dodatków
– oceny negatywne – tam gdzie jest konserwant dwutlenek siarki (i ewentualnie coś jeszcze)

Prawdziwym rekordzistą „na minus” jest tutaj produkt dyskontowy Tesco – mamy tu suszone morele, kwas jabłkowy, dwutlenek siarki i sorbinian potasu. Czyli są tu aż dwa konserwanty. Swoją drogą, ciekawi mnie, po co konserwować suszone morele, które już samo suszenie odpowiednio utrwaliło. Na szczęście żaden producent nie wpadł na pomysł, aby dodawać do nich cukier – morele same w sobie są słodkie i dosładzane ich jest po prostu zbędne. 

Morele suszone są jak najbardziej dobrym produktem – tylko trzeba wybierać te bez żadnych dodatków. Mają one korzystne właściwości zdrowotne, pasują do wielu dań i są po prostu świetna przekąską!


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Piszemy Etykiety, Twoje kosmetyczne „zrób to sam”

44,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book dla dziecka i rodzica na temat drugiego śniadania!

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2021