Skip to main content

Pierogi ruskie ze sklepu

2017-06-05

Porównanie produktów

Autor: Agnieszka W.

Jeśli chodzi o pierogi, chyba wszyscy jesteśmy zgodni: najlepsze są te domowe, robione według tradycyjnego, babcinego/maminego przepisu. Po pierwsze – są najsmaczniejsze, po drugie – wiemy, co jemy, bo dodajemy do nich TYLKO TO, co chcemy, aby się tam znalazło. Niestety, inaczej jest z pierogami dostępnymi w sklepach – a trzeba pamiętać, że zrobienie ich w […]

Jeśli chodzi o pierogi, chyba wszyscy jesteśmy zgodni: najlepsze są te domowe, robione według tradycyjnego, babcinego/maminego przepisu. Po pierwsze – są najsmaczniejsze, po drugie – wiemy, co jemy, bo dodajemy do nich TYLKO TO, co chcemy, aby się tam znalazło. Niestety, inaczej jest z pierogami dostępnymi w sklepach – a trzeba pamiętać, że zrobienie ich w domu jest bardzo czasochłonne i pracując codziennie, nieczęsto możemy pozwolić sobie na taki rarytas. Pozostają więc sklepowe. Tylko które wybrać?


Okazuje się, że w sklepach są pierogi z przyzwoitym składem, chociaż przeważają te, których radzilibyśmy nie wybierać. W naszym zestawieniu najlepiej wypadły ręcznie robione pierogi To Go, których dodatkowym plusem jest to, że składniki są pochodzenia ekologicznego. Nie ma w nich żadnej chemicznej substancji. Pozytywną ocenę otrzymały także pierogi z Tesco –  również nie zawierają chemii. W zestawieniu pojawiły się też pierogi Aviko i Iglotex, które nie mają substancji konserwującej, ale zawierają dodatek oleju palmowego. Ocenę neutralną dostały także pierogi U Jędrusia i Auchan. Zawierają one dodatek sorbinianu potasu, czyli konserwantu.  Natomiast prawdziwą “perełką” są pierogi firmy Virtu… których absolutnie nie polecamy. Oprócz tego, że zawierają tłuszcz palmowy, to jeszcze dodano cukier (zupełnie nie wiemy, po co), emulgator, aromaty i konserwant. Radzimy wybierać pierogi bez zbędnych dodatków!

Jeśli tak, jak my, kochacie domowe pierogi, zachęcamy do zastąpienia białej mąki mąką pełnoziarnistą. Zawiera ona dużo więcej składników mineralnych (w porównaniu do pszennej), pewną ilość błonnika (spowalnia on wchłanianie cukru z pożywienia a zatem zmniejsza wahania poziomu glukozy we krwi – co jest bardzo istotne dla cukrzyków!), a także witamin z grupy B. Jeśli chodzi o olej, zdrowszym wyborem, niż popularny słonecznikowy, będzie rzepakowy bądź oliwa z oliwek – mają one dużo korzystniejszą proporcję kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3. Jest to o tyle istotne, że tych pierwszych w diecie jest znaczna przewaga, a w nadmiarze mogą one działać prozapalnie i wpływać niekorzystnie na wiele fukncji organizmu. I będąc już w tym temacie – aby dostarczyć sobie NNKT z grupy omega-3 sięgajcie po tłuste ryby! One są ich wspaniałym źródłem!!!


AUTOR

Agnieszka W.

Agnieszka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)



OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024