Skip to main content

Mini analiza Dr Ann’s

2021-02-05

Porównanie produktów, Produkty

Autor: Wałęka Agnieszka

Czas na kolejną mini-analizę! Tym razem na celownik wzięłyśmy suplementy diety Dr Ann’s. Na ogół z dystansem podchodzimy do suplementów diety, ale te szczególnie zaciekawiły nas swoją formą  – mamy tu melisę, czystek, witaminę D3 oraz cynk. – melisa i czystek to ekstrakty roślinne –  można zrobić z nimi lemoniadę czy wzbogacić sok (to gotowe ekstrakty więc […]

Czas na kolejną mini-analizę!

Tym razem na celownik wzięłyśmy suplementy diety Dr Ann's. Na ogół z dystansem podchodzimy do suplementów diety, ale te szczególnie zaciekawiły nas swoją formą  – mamy tu melisę, czystek, witaminę D3 oraz cynk.

– melisa i czystek to ekstrakty roślinne –  można zrobić z nimi lemoniadę czy wzbogacić sok (to gotowe ekstrakty więc nie trzeba ich zaparzać)
– cynk i witamina D3 występują w postaci proszku – można je więc dodawać do np. owsianki lub jaglanki 

Mają bardzo proste składy – na początku zawsze podstawowy składnik (jak np. cynk czy czystek), później inulina z cykorii, która jest prebiotykiem, a także dodatek smakowy – jak np. liofilizowana truskawka. Wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego – nie ma tu sztucznych aromatów czy słodzików, co niestety często spotykane jest w suplementach. 

Na temat właściwości składników aktywnych mogłybyśmy się rozpisywać – w skrócie ujęłyśmy je na grafikach.

Zapewne będziecie też pytać o liofilizację (przy truskawkach). Proces ten pozwala zachować witaminy i inne cenne składniki surowca – jest to jedna z najlepszych form utrwalania owoców (tzw. suszenie w stanie zamrożonym). Mamy nadzieję, że odczarowałyśmy Wam tę nazwę 🙂

Dr Ann’s jest firmą założoną przez dwójkę farmaceutów – Anię i Karola, dla których jakość produktów jest najważniejsza. Surowce pochodzą z Europy,  opakowania szklane, więc marka dostaję od nas za to duży PLUS, a etykiety i banderole – papierowe.


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł55,30 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Mniej znaczy więcej. Twoje zero waste na co dzień

47,99 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie – wszystko o pielęgnacji włosów

47,99 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci ebooka "W pełnym słońcu". Dowiesz się z niego więcej na temat bezpiecznego opalania, stosowana SPFów oraz ochrony oczu.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022