Mini analiza Dr Ann’s

Kategoria: Porównanie produktów , Produkty


Czas na kolejną mini-analizę!

Tym razem na celownik wzięłyśmy suplementy diety Dr Ann’s. Na ogół z dystansem podchodzimy do suplementów diety, ale te szczególnie zaciekawiły nas swoją formą  – mamy tu melisę, czystek, witaminę D3 oraz cynk.

– melisa i czystek to ekstrakty roślinne –  można zrobić z nimi lemoniadę czy wzbogacić sok (to gotowe ekstrakty więc nie trzeba ich zaparzać)
– cynk i witamina D3 występują w postaci proszku – można je więc dodawać do np. owsianki lub jaglanki 

Mają bardzo proste składy – na początku zawsze podstawowy składnik (jak np. cynk czy czystek), później inulina z cykorii, która jest prebiotykiem, a także dodatek smakowy – jak np. liofilizowana truskawka. Wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego – nie ma tu sztucznych aromatów czy słodzików, co niestety często spotykane jest w suplementach. 

Na temat właściwości składników aktywnych mogłybyśmy się rozpisywać – w skrócie ujęłyśmy je na grafikach.

Zapewne będziecie też pytać o liofilizację (przy truskawkach). Proces ten pozwala zachować witaminy i inne cenne składniki surowca – jest to jedna z najlepszych form utrwalania owoców (tzw. suszenie w stanie zamrożonym). Mamy nadzieję, że odczarowałyśmy Wam tę nazwę 🙂

Dr Ann’s jest firmą założoną przez dwójkę farmaceutów – Anię i Karola, dla których jakość produktów jest najważniejsza. Surowce pochodzą z Europy,  opakowania szklane, więc marka dostaję od nas za to duży PLUS, a etykiety i banderole – papierowe.

AUTOR

Agnieszka W.

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)


Strona internetowa: http://www.katsuumi.pl

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.