Skip to main content

Jakie składy mają… kaszotta?

2021-10-27

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Kaszotto, gryczotto, ciecierzotto… Ciekawe te wszystkie nazwy dań zbożowych (których nazw pierwowzorem oczywiście było risotto :)). Kaszotta są chyba najpopularniejsze z nich, dlatego dziś bierzemy na tapet właśnie je – gotowe, sklepowe kaszotta. Dla nas produkty te są całkiem ciekawe – bo po pierwsze, są alternatywą na szybki obiad w zabieganym dniu, a po drugie […]

Kaszotto, gryczotto, ciecierzotto… Ciekawe te wszystkie nazwy dań zbożowych (których nazw pierwowzorem oczywiście było risotto :)). Kaszotta są chyba najpopularniejsze z nich, dlatego dziś bierzemy na tapet właśnie je – gotowe, sklepowe kaszotta. Dla nas produkty te są całkiem ciekawe – bo po pierwsze, są alternatywą na szybki obiad w zabieganym dniu, a po drugie – mają całkiem dobre składy!

Nie będę owijać w bawełnę: gotowe kaszotta ze sklepów są w większości naprawdę OKEJ. Podstawą są w nich oczywiście kasze – gryczana, jęczmienna, orkiszowa, bulgur – wszystkie mają sporo błonnika oraz dobry wpływ na organizm. Prócz kaszy, kaszotto zawierają warzywa, grzyby, przyprawy, mięso – są różne wersje i dla każdego coś się znajdzie. Większość tego typu produktów ma dobry skład – zawierają niewiele dodatków.

  • w kilku kaszottach pojawił się cukier, ale nie będziemy go demonizować – czasami jest go po prostu odrobina „do smaku” (jest obecny w produkcie Łowicz i Bacówka)
  • ocenę obniżyłyśmy do neutralnej także za aromat, konserwant i regulator kwasowości – tych dodatków nie pojawia się dużo i zwykle w produkcie jest tylko jeden czy dwa – dlatego uważamy, że nie jest tak źle 🙂

Kaszotto może być całkiem dobrym pomysłem na obiad. Jadacie takie wynalazki? 🙂


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

BLACK FRIDAY: Zestaw ebooków – spożywczy

158,70 zł49,00 zł


NowośćPromocja

BLACK FRIDAY: Zestaw e-booków – kosmetyczny

153,80 zł49,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book dla dziecka i rodzica na temat drugiego śniadania!

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2021