Skip to main content

Pianki do golenia

2017-11-12

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: krytyk_kosmetyczny

Powszechnie wiadomo, że Panowie za eksperymentami i testowaniem nowości kosmetycznych raczej nie przepadają, więc tym bardziej warto podejść z głową do wyboru produktu do golenia. Dzięki temu, gdy raz znajdziemy dobry kosmetyk, przy kolejnych zakupach będzie można sięgnąć po niego automatycznie bez zastawiania się. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który trzeba by ponownie poświęcić na żmudne czytanie […]

Powszechnie wiadomo, że Panowie za eksperymentami i testowaniem nowości kosmetycznych raczej nie przepadają, więc tym bardziej warto podejść z głową do wyboru produktu do golenia. Dzięki temu, gdy raz znajdziemy dobry kosmetyk, przy kolejnych zakupach będzie można sięgnąć po niego automatycznie bez zastawiania się. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który trzeba by ponownie poświęcić na żmudne czytanie i analizowanie składu, jeśli poprzedni produkt okazał się niedobry i nie chcemy do niego wracać.


Po w ogóle stosować piankę do golenia?

Przede wszystkim powinna ona spełniać dwie funkcje – zmiękczać zarost, by ułatwić jego precyzyjne usunięcie oraz pielęgnować skórę, by zapobiec podrażnieniom powstającym w trakcie golenia.  Wybór odpowiedniej pianki jest więc kluczowym czynnikiem, który zapewni sukces w postaci gładkiej i miękkiej skóry.  

Jak dobrze stosować piankę do golenia?

Najlepiej nakładać ją na skórę umytą ciepłą (ale nie gorącą!) wodą z dodatkiem preparatu myjącego. Twarz musi być czysta, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Ciepła woda sprzyja rozluźnieniu skóry i zmiękczeniu zarostu. Piankę należy nakładać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa i delikatnie wmasowywać, a nie tylko położyć na skórze. Potem trzeba chwilę odczekać, by produkt zdążył zadziałać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pianki do golenia?

Każda pianka stanowi mieszankę gazów takich jak Propane, Butane, Isobutane, które pełnią funkcję spieniacza i ułatwiają rozpylenie produktu. Niestety, mogą one również podrażniać, a butan jest dodatkowo niebezpieczny dla układu nerwowego. Większość pianek zawiera także Palmitic Acid i Stearic Acid. Są to substancje, które mogą być komodogenne, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.

Dobrze wybrać piankę bez zawartości alkoholu. Co prawda, działa on antyseptycznie, ale również powoduje zaczerwienienie i nieprzyjemne uczucie pieczenia, ściągnięcia i przesuszenia. Powinni go unikać szczególnie Panowie z wrażliwą skórą.

Byłoby bardzo dobrze, gdyby pianka do golenia zawierała substancje pielęgnujące, takie jak gliceryna, pantenol, aloes. W przypadku tych składników – im ich więcej, tym lepiej. Również im wyżej w składzie będą się one znajdowały, tym wykażą lepsze działanie. Niestety, w drogeryjnych piankach jest ich jak na lekarstwo.

Jak widać z naszego porównania, składy dostępnych na rynku pianek nie zachwycają. Tym bardziej po goleniu warto sięgnąć po dobry, nawilżający krem, który uratuje sytuację i da skórze trochę ukojenia i nawilżenia.


AUTOR

krytyk_kosmetyczny

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

STRONA INTERNETOWA:



OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024