Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Dlatego dzisiaj przyszedł czas na zestawienie lodów sorbetowych, abyście mogli wybierać te z lepszymi składami!
Zdecydowanie najlepiej prezentuje się sorbet truskawkowy od Marletto (z Biedronki). Przetarte truskawki zajmują ponad połowę składu, a zamiast kwasu cytrynowego wykorzystano koncentrat soku z cytryn. Nie ma też żadnych zbędnych dodatków - brawo! 👏 Jednak ocenę pozytywną uzyskały też lody, które mogą mieć w swoim składzie jakiś mały minus... Ale wciąż pamiętamy, że to produkt rekreacyjny, a niektóre z nich zasługują na wyróżnienie. Bo w porównaniu z innymi opcjami mają o wiele prostszy skład i można je kupować zdecydowanie częściej.
Gelatelli z Lidla mają w składzie stabilizator w postaci gumy guar, która zaliczana jest do rozpuszczalnej frakcji błonnika. Stosowana jest jako środek wiążący wodę, podwyższający lepkość i stabilizujący. Do produktów spożywczych guma guar dodawana jest w celu ułatwienia żelowania, zagęszczania, stabilizowania i emulgowania, najczęściej w dawce ok. 1 g/100 g. Dzięki gumie guar lody stają się bardziej kremowe. Nie jest substancją niebezpieczną, dlatego lody z jej dodatkiem również łapią się na ocenę pozytywną :)
Ocenę neutralną uzyskały produkty, w których oprócz cukru i jego pochodnych znalazły się jeszcze zbędne dodatki do żywności, np. sztuczne aromaty. Ich skład jest już wyraźnie niższej jakości niż lodów z oceną pozytywną, ale jeszcze nie tak zły, aby lepiej było ich unikać ;)
Ocenę negatywną zebrały 3 produkty: oba smaki lodów od Ekipy i Ballino, które znalazłam w Lidlu. Niestety, ale tych dodatków jest tam sporo. A jednak te pierwsze są produktami kierowanymi głównie do dzieci, więc naszym zdaniem taki skład na pewno nie nadaje się do zaserwowania lodów swoim pociechom...
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz