Skip to main content

Witamina D, czyli witamina słońca

2022-08-09

Zdrowie

Autor: Wałęka Agnieszka

Witamina D – zwana również witaminą słońca. Wiecie, że około 90% Polaków ma niedobór witaminy D? W miesiącach jesiennych i zimowych konieczna jest jej suplementacja, ale słoneczna pogoda za oknem nie jest niestety rozwiązaniem na jej brak. Ciepłe, słoneczne miesiące sprzyjają jej syntezie – ponieważ naszym głównym jej źródłem jest właśnie synteza pod wpływem światła […]

Witamina D – zwana również witaminą słońca.

Wiecie, że około 90% Polaków ma niedobór witaminy D? W miesiącach jesiennych i zimowych konieczna jest jej suplementacja, ale słoneczna pogoda za oknem nie jest niestety rozwiązaniem na jej brak.

Ciepłe, słoneczne miesiące sprzyjają jej syntezie – ponieważ naszym głównym jej źródłem jest właśnie synteza pod wpływem światła słonecznego 😊 I wcale nie trzeba wystawiać się na długie godziny i „przypiekać” – to wręcz nawet niewskazane! Słońce samo nas złapie nawet podczas spaceru, a że mocno zachęcamy Was do codziennej aktywności na świeżym powietrzu – nie powinno być z tym większego problemu. Niestety nie oznacza to, że przy naszym stylu życia, będą całe dni w pracy na przykład uda nam się „złapać odpowiednią ilość słońca” dlatego w letnie miesiące suplementacja witaminy D to wcale nie jest zły pomysł.

W chłodniejsze miesiące, które niewątpliwie przyjdą, warto zadbać o dietę i wzbogacić ją w tę witaminę dietą, włączyć do niej ryby, więcej jaj, nabiału, grzyby, tran, sardynki. Przyda się także świadoma, odpowiednio dobrana suplementacja (u mnie sprawdzają się produkty Sundose) ale porozmawiajcie z lekarzem, on na pewno zaproponuje Wam witaminę D w postaci leku.

Zanim zaczniesz suplementować, oczywiście zrób badania.

Dlaczego warto dbać o odpowiednią ilość witaminy D? Jest ważna dla waszych kości, układu immunologicznego, odporności, mięśni i stawów i samopoczucia. Dbajcie o nią!

Suplementujecie witaminę D cały rok?


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci pierwszych rozdziałów nowego e-booka "Mniejscożercy". Dowiesz się z niego więcej na temat różnych rodzajów diet wegetariańskich, suplementacji oraz sposobów na ograniczenie mięsa w codziennym jadłospisie.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022