Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Zasypka jest w gruncie rzeczy prostym produktem i żadne chemicznie udziwnienia w jej składzie zupełnie nie są potrzebne. Każda dodatkowa substancja zwiększa ryzyko wystąpienia alergii czy podrażnień. Dlatego zasypka powinna być bezzapachowa i bezbarwna. Im ma krótszy skład, tym lepiej.
Nadmiar wilgoci może prowadzić do otarć, stanów zapalnych, odparzeń i podrażnień. Zasypkę stosuje się miejscach, gdzie może gromadzić się pot, a więc w zgięciach kończyn, okolicach pachwin i fałdach skóry.
Najpopularniejszym składnikiem odpowiadającym za pochłanianie wilgoci jest talk (Talc). Inne substancje o silnych właściwościach absorpcyjnych to skrobia kukurydziana (Zea Mays Starch) czy ziemniaczana (Solanum Tuberosum Starch).
Warto zdecydować się na produkt, który w swoim składzie zawiera tlenek cynku (Zinc Oxide / CI 77947). Zapewni to podwójną korzyść: tlenek cynku ma bardzo dobre właściwości gojące, a ponadto jest świetnym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym absorbującym promienie UV w szerokim spektrum - w zależności od stężenia może zapewnić ochronę nawet do 30 SPF.
W składzie zasypki warto także szukać alantoiny (Allantoin) i pantenolu (Panthenol). Ta pierwsza ma działanie nawilżające, łagodzące i wspomagające gojenie. Pantenol pomaga zredukować stany zapalne i przyśpiesza regenerację naskórka.
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz