Retinal z BasicLab- co to i dlaczego warto na niego zwrócić uwagę

Autor: Karolina Kosmala Udostepnij artykuł:

Od kilku lat retinoidy są bardzo popularną grupą substancji aktywnych- kiedyś znane wąskiej grupie osób głownie za sprawą kwasu retinowego zalecanego w leczeniu trądziku (tylko na receptę pod kontrolą lekarza dermatologa). Teraz pochodne witaminy A, takie jak retinol oraz retinal są coraz częściej i chętniej wykorzystywane w pielęgnacji, w domowym zaciszu.

Retinol a retinal

Zarówno retinol jak i retinal to pochodne witaminy A należące do grupy retinoidów generacji I. Wykorzystywane są w pielęgnacji skóry, oraz leczeniu dermatoz.
Działanie tych silnych substancji aktywnych jest naprawdę szerokie!

Jak już wspominaliśmy- kwas retinowy jest przypisywany na receptę- nie bez powodu! To najsilniejsza forma retinoidów i można ją stosować tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Następny w kolejności jest retinal, retinol, a na końcu estry retinylu.

Retinal występuje w niskich stężeniach, ponieważ wykazuje większą efektywność i nie ma potrzeby używana wysokich stężeń. W skórze bezpośrednio przekształca się do kwasu retinowego- stąd tez jego wysoka aktywność i skuteczność.

Jakie są zalety retinalu?

Retinal polecany jest dla osób ze skórą trądzikową, zmagającymi się z zaskórnikami, nadprodukcją sebum i dla osób o skórze wrażliwej oraz naczynkowej, ponieważ posiada niski potencjał drażniący.

Kuracja retinoidami a szczególnie retinalem, sprawdzi się jeśli chcemy zniwelować zmarszczki, ujędrnić oraz uelastycznić skórę. Dodatkowo koloryt zostanie wyrównany, a przebarwienia (nawet te trwałe!) zostaną zniwelowane.

Jak zbudować tolerancje na retinal? Jak stosować serum?

Budowanie tolerancji na retinal jest analogiczne do budowania tolerancji na retinol. Pamiętajcie jednak, że nawet jeśli zbudowaliśmy tolerancję na jedną z tych dwóch substancji aktywnych, to nie oznacza że Wasza skóra będzie dobrze tolerować tę drugą. To wciąż są inne substancje aktywne i należy je traktować osobno (i nie stosować naprzemiennie!)

Wprowadzenie retinalu najlepiej zacząć od Dermocosmetics Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0 .
Nakładamy serum raz na 4-5 dni i obserwujemy reakcje skóry a po 30-40 minutach nakładamy krem. Z czasem zmniejszamy przerwę o jeden dzień. Kiedy zbudujemy tolerancję i serum nakładamy około 5 razy w tygodniu, możemy zdecydować się na wyższe stężenie. Możemy wprowadzić wtedy Cosmetology Korygujące serum z retinalem 0,15%, czynnikiem wzrostu kompleks 2%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0 które nakładamy ponownie, co około 4 dni.

Na początku skóra może być podrażniona, zaczerwieniona, a nawet może się łuszczyć! Spokojnie- to normalne objawy budowania tolerancji na retinal. Pamiętajcie aby w tym czasie nie stosować innych, silnych substancji aktywnych, odstawić kwasy oraz peelingi i wdrożyć do pielęgnacji bogate, nawilżające kremy.

Retinal potrzebuje czasu i cierpliwości- efekty jego stosowania zauważalne są po kilku miesiącach. Warto jednak czekać!

Retinoidy przez cały rok?

Tak! Zarówno retinol jak i retinal można stosować wiosną i  latem. My polecamy do tego retinal- oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności- krem z filtrem SPF50 to absolutny obowiązek w porannej pielęgnacji. Pamiętajcie aby nie wystawiać się na bezpośrednie promienie słońca, a jeśli planujecie wakacje… lepiej przerwać kuracje na około 4 tygodnie przed wyjazdem.

Nowości od BasicLab

W asortymencie BasicLab znajdziemy retinol, a od dziś również i retinal w dwóch stężeniach! Produkty oprócz aktywnej formy witaminy A, zawierają witaminę C, kompleks ceramidów, Karnozynę 2.0, oraz fosfolipidy który są nośnikami retinalu!

Używacie w swojej pielęgnacji retinoidów? A może skusicie się na używanie retinalu?

Mamy dla Was kod rabatowy! Z okazji urodzin BasicLab: -25% na wszystko z kodem BDAY, a na nowości w specjalnych, urodzinowych zestawach -30%. Promocja trwa do 31.01
*Wpis powstał w ramach współpracy z BasicLab

Komentarze

Brak komentarzy pod tym artykułem

Dodaj komentarz