Skip to main content

SKĄD POCHODZI NASZE JEDZENIE?

2021-02-11

Recenzje

Autor: Agnieszka Pocztarska

To my klienci, podejmujemy decyzję co na naszym talerzu się znajdzie. I nie ważne gdzie zrobimy zakupy, czy to będzie w małym osiedlowym sklepie, dużym supermarkecie czy na bazarku zawsze powinniśmy zadawać sobie pytanie: Skąd pochodzi nasze jedzenie?” jaką drogę przeszło, aby znaleźć się na naszym stole… Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej pochodzeniu naszego jedzenia? […]

To my klienci, podejmujemy decyzję co na naszym talerzu się znajdzie. I nie ważne gdzie zrobimy zakupy, czy to będzie w małym osiedlowym sklepie, dużym supermarkecie czy na bazarku zawsze powinniśmy zadawać sobie pytanie: Skąd pochodzi nasze jedzenie?” jaką drogę przeszło, aby znaleźć się na naszym stole…

Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej pochodzeniu naszego jedzenia? Bo przecież musiało ono być wcześniej hodowane, sadzone, zebrane, opakowane i przewiezione do sklepu, a te wszystko wpływa bezsprzecznie na jakość naszego jedzenia. Podstawowe informacje takie jak pochodzenie żywności, daty spożycia, skład produktu to dane które pozwalają nam ocenić czy produkt jest wart naszego zainteresowania, czy raczej mamy do czynienia z kolejnym trikiem producentów.

My dorośli mamy świadomość jak funkcjonuje nasz świat i przemysł. Jak wygląda praca w rzeźni czy w fabryce na fermie mlecznej, ale dzieci nie mają takiej wiedzy… wyobrażają sobie tylko tą „uśmiechniętą krowę” na polu widzianą w jednej z reklam, dzięki której przecież mają w szklance zdrowe mleko… ale przecież świat nie jest taki kolorowy…

Książka „Skąd pochodzi nasze jedzenie” autorstwa Julii Durr, wydana przez Wydawnictwo SAM, pozwoli dzieciom znaleźć odpowiedzi na wiele stawianych przez nich pytania.

Autorka książki, w każdym z tematów zderzyła ze sobą dwa światy, które dla dziecka nie różnią się niczym na pierwszy rzut oka, a jednak… Jak wygląda pieczenie bułek w fabryce,w porównaniu z wypiekami z piekarni?

– Jak wygląda połów ryb kutrem i na fermie rybnej… to buduje w dzieciach wyobrażenie świata, który dotychczas był dla nich nieznany… otwiera oczy, uczy, a nawet przeraża ( przede wszystkim moje dzieci przejęte były rozdziałem poświęconym mięsie).

Spędziłam z moimi chłopakami parę ciekawych sesji poznając szczegóły procesów produkcyjnych, obserwując drogę pochodzenia rożnych produktów. Książka zainspirowała chłopców do rozwiązania pewnych zagadek detektywistycznych czy sprawdzanie dokładnie etykiety chociażby mleka, odgadując oznaczenia „znaczków” na które wcześniej w ogóle nie zwrócili uwagi…

Najbardziej przejęte był dla nich rozdział poświęcony mięsie – spodziewałam się tego i bardzo się cieszyłam, że mając w planach zmniejszenie ilości jedzenia mięsa na co dzień, będę mogła wesprzeć się książką kiedy będę chciała im wytłumaczyć dlaczego ta decyzja jest dla mnie tak ważna.

Ta książka mocno uświadamia… nie tylko dzieci, nas dorosłych myślę że też… Bo przecież jedzenie etyczne, odpowiedzialne to nie tylko wegetarianizm czy weganizm. To świadome sięganie po produkty i dania, które nie wiążą się z cierpieniem: ani zwierząt, ani ludzi ale także z eksploatacją środowiska nas otaczającego. Mając to na uwadze inaczej będziemy wybierali produkty podczas codziennych zakupów.

Razem z wydawnictwem mamy dla Was niespodziankę. Razem z hasłem: CZYTAMYETYKIETY20 zyskujecie 20% rabatu na wszystkie zakupione książki Wydawnictwa SAM.

Przedsprzedaż książki “Skąd pochodzi nasze jedzenie” startuje dzisiaj i trwa do 22.02.2021 roku. Wydawnictwo przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci w tym czasie, więc zachęcam Was do odwiedzenia ich Instagrama, Facebooka czy samej strony.


AUTOR

Agnieszka Pocztarska

Mam na imię Agnieszka i jestem właścicielem serwisu. Codziennie dbamo rozwój serwisu i nadaje mu kierunek. Jestem takim samym konsumentem jak Ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, żoną fantastycznego faceta i mam 2 koty. Uwielbiam podróżować, czytać książki i aktywnie spędzać czas z całą rodziną. Moja praca to moja pasja. Uwielbiam patrzeć jak ilość naszej społeczności rośnie – bo dzięki temu wiem, że nasza codzienna praca, chęć wsparcia, dzielenia się doświadczeniem przynosi korzyść coraz to większej grupie odbiorców. Jesteśmy dla Was – czytamy etykiety dla Waszego zdrowia!OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024