Skip to main content

Bebio BeRAW Kids

2021-05-07

Produkty, Recenzje

Autor: Agnieszka W.

Produkty BeBio produkowane przez Ewę Chodakowską kojarzy chyba każdy. Ostatnio pojawiła się na rynku nowa seria – tym razem skierowana do dzieci. Postanowiłyśmy się jej przyjrzeć! Linia BeRAW Kids obejmuje smoothies i batoniki. Szczerze przyznam, że mam dość wysokie wymagania – po pierwsze dlatego, że produkty przeznaczone dla dzieci z reguły mają lepsze składy – […]

Produkty BeBio produkowane przez Ewę Chodakowską kojarzy chyba każdy. Ostatnio pojawiła się na rynku nowa seria – tym razem skierowana do dzieci. Postanowiłyśmy się jej przyjrzeć!

Linia BeRAW Kids obejmuje smoothies i batoniki. Szczerze przyznam, że mam dość wysokie wymagania – po pierwsze dlatego, że produkty przeznaczone dla dzieci z reguły mają lepsze składy – a po drugie – produkty BeBio spotykają się z dobrymi opiniami.

Smoothies

Na pierwszy rzut oka widzę fajne, takie naprawdę przyjemne dla oka opakowania – i nic dziwnego, bo nie jest tajemnicą, że dzieci jedzą oczami i dla nich naprawdę znaczenie ma kolor, bajkowy rysunek na opakowaniu czy jakiś uroczy zwierzaczek. Fajnie, gdy te produkty rzeczywiście mają wtedy dobry, czysty skład i naprawdę jest to warte zakupu. Gorzej, gdy producent wykorzystuje takie marketingowe sztuczki (zdrobniona nazwa, ładny obrazek) w niecny sposób do reklamy np. średniej jakości parówek, które… nie ukrywajmy, często mają trudny do zaakceptowania skład.

Wróćmy jednak do smoothies. Na listach składników widzimy głównie owoce – a w dwóch przypadkach też warzywa. W ogóle podoba mi się złożoność smaków – niektóre są naprawdę oryginalne (np. gruszka,banan i szpinak oraz marchew, banan, dynia). Dodatków chemicznych nie zaobserwowano – co nie jest niespodzianką, bo tego typu produkty są zwykle w porządku. Co ciekawe, a rzadko spotykane w smoothies – producent wzbogacił je w składniki mineralne i witaminy. Nasuwa mi się jednak pytanie: czy to wzbogacenie dużo daje? Nie od dziś wiadomo, że w przypadku produktów fortyfikowanych jakimś składnikiem, składnik ten jest zawsze znacznie gorzej przyswajalny, niż gdyby występował naturalnie. Ale lepsze to, niż nic 🙂

W jednym ze smaków został użyty sok cytrynowy – i tu też plus, bo jest on NFC, czyli nie z koncentratu. Zachowa więc więcej witamin, niż taki odtworzony z soku zagęszczonego. O braku dodatku cukru białego chyba nie muszę wspominać – to oczywista oczywistość w takich produktach i nie mogło być inaczej – aczkolwiek nie miejscie złudzeń, cukier tu jest, jednak naturalnie występujący w owocach 🙂

Batoniki

Tutaj jest nieco większe zróżnicowanie składów – chociaż na pierwszym miejscu w każdym batoniku są daktyle, więc jest słodko (ale znowu – w większości bez dodatku cukru białego, tylko naturalnie występujące). Jeden z batoników został posłodzony syropem daktylowym, czyli mamy tutaj jakąś substancję słodzącą. Powiem tak – dietetyczne te batoniki nie są, ale składowo zdecydowanie lepsze, niż wiele innych dostępnych w sklepach. Dodatkowo wzbogacone są witaminami i składnikami mineralnymi – tak samo, jak smoothies.

Najbardziej spodobał mi się ten fistaszkowy – skład jest najkrótszy ze wszystkich. I truskawka banan – czuję, że się polubię z tym smakiem. Kakao – orzech jest bardziej “pod aktywnych”, zawiera proteinowe chrupki i koncentrat białek serwatkowych. Jagoda – jabłko ma dodatek kostek żelowych złożonych z soków owocowych.

Ogólnie serię oceniamy pozytywnie. Jesteśmy ciekawe czy Wy już próbowaliście 🙂


AUTOR

Agnieszka W.

Agnieszka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024