Skip to main content

Barszcze czerwone – porównanie

2021-12-19

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Święta za pasem i chyba nie ma nikogo, kto wyobrażałby sobie kolację wigilijną bez czerwonego barszczu z uszkami – my też sobie tego nie wyobrażamy! Idealnie byłoby przygotować barszcz na domowym zakwasie, który nie dość, że jest smaczny – jest także zdrowy. Jeśli jednak w tym roku zaspaliście i nie zdążyliście go zrobić, podpowiadamy, które […]

Święta za pasem i chyba nie ma nikogo, kto wyobrażałby sobie kolację wigilijną bez czerwonego barszczu z uszkami – my też sobie tego nie wyobrażamy! Idealnie byłoby przygotować barszcz na domowym zakwasie, który nie dość, że jest smaczny – jest także zdrowy. Jeśli jednak w tym roku zaspaliście i nie zdążyliście go zrobić, podpowiadamy, które barszcze ze sklepu warto kupić, a które lepiej zostawić na sklepowej półce.


Koncentrat czy z torebki?

Postanowiliśmy przyjrzeć się zarówno barszczykom z torebki, jak i koncentratom. Przygotowaliśmy więc dwie osobne grafiki – jakie można wyciągnąć z nich wnioski? Koncentraty wypadają znacznie lepiej, niż barszcze z torebek. Większość z nich zawiera niestety przeróżne dodatki, takie, jak wzmacniacze smaku, regulatory kwasowości, substancje zagęszczające, aromaty i utwardzone oleje. Wśród nich umieściliśmy jednak wyjątki – barszcz czerwony Sys, który składa się praktycznie wyłącznie z przypraw. Uzyskał ocenę pozytywną i jeśli preferujecie barszcz z torebki – ten będzie idealny! Polecam również Barszcze czerwone od Dary Natury – również się sprawdzą! Nie najgorzej wypadł barszcz Cykoria – ma w sobie sporo buraków i niewiele dodatków (w porównaniu do innych firm). Zawiera cukier, aromaty i kwas cytrynowy, co nieco zaniża jego jakość, ale i tak mogło być gorzej 🙂

Jeśli chodzi o koncentraty – tutaj oceniliśmy pozytywnie 5 produktów różnych firm. Idealny jest taki, który nie zawiera dodatku cukru, a sok z buraków jest na pierwszej pozycji w składzie np. barszcz Aliny czy Hortex. Do kilku produktów dodano cukier, ale reszta składu jest bez zarzutu. W przypadku barszczu Kowalewski ogromną zaletę stanowi także to, że jest to produkt ekologiczny (choć przez to pewnie odpowiednio droższy).

Niestety, nawet barszcz w koncentracie może zawierać syrop glukozowo-fruktozowy, dlatego odradzamy Barszczyk Krakus w szklanym opakowaniu. Postawcie na wysoką jakość!


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Piszemy Etykiety, Twoje kosmetyczne „zrób to sam”

44,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Z okazji siódmych urodzin serwisu odbierz prezent, który dla Ciebie przygotowałam: darmowy e-book z przepisami na desery bez cukru oraz informacjami na temat jego zdrowszych zamienników.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022