Skip to main content

Barszcze czerwone – porównanie

2023-12-19

Porównanie produktów

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Święta za pasem i chyba nie ma nikogo, kto wyobrażałby sobie kolację wigilijną bez czerwonego barszczu z uszkami – my też sobie tego nie wyobrażamy! Idealnie byłoby przygotować barszcz na domowym zakwasie, który nie dość, że jest smaczny – jest także zdrowy. Jeśli jednak w tym roku zaspaliście i nie zdążyliście go zrobić, to podpowiadamy, […]

Święta za pasem i chyba nie ma nikogo, kto wyobrażałby sobie kolację wigilijną bez czerwonego barszczu z uszkami – my też sobie tego nie wyobrażamy! Idealnie byłoby przygotować barszcz na domowym zakwasie, który nie dość, że jest smaczny – jest także zdrowy. Jeśli jednak w tym roku zaspaliście i nie zdążyliście go zrobić, to podpowiadamy, które barszcze ze sklepu warto kupić, a które lepiej zostawić na sklepowej półce.


Koncentrat czy z torebki?

Postanowiliśmy przyjrzeć się zarówno barszczykom z torebki, jak i koncentratom. Przygotowaliśmy więc dwie osobne grafiki – jakie można wyciągnąć z nich wnioski? Koncentraty wypadają znacznie lepiej, niż barszcze z torebek. Większość z nich zawiera niestety przeróżne dodatki, takie, jak wzmacniacze smaku, regulatory kwasowości, substancje zagęszczające, aromaty i utwardzone oleje. Wśród nich umieściliśmy jednak wyjątki i jeśli preferujecie barszcz z torebki, to też znajdziecie coś dla siebie!

Jeśli chodzi o koncentraty – tutaj oceniliśmy pozytywnie sporo produktów różnych firm. Idealny jest taki, który nie zawiera dodatku cukru, a sok z buraków jest na pierwszej pozycji w składzie np. barszcz Aliny czy Hortex. Do kilku produktów dodano cukier, ale reszta składu jest bez zarzutu. W przypadku barszczu Kowalewski ogromną zaletę stanowi także to, że jest to produkt ekologiczny (choć przez to pewnie odpowiednio droższy).

Zdecydowanie odradzamy te najpopularniejsze opcje z torebki, które mają mnóstwo zbędnych dodatków (w tym m.in. tłuszcz palmowy, wzmacniacze smaku, cukier na pierwszym miejscu składu). Postawcie na wysoką jakość, bo jest w czym wybierać! 🙂


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024