Skip to main content

Żele pod prysznic dla mężczyzn

2018-06-17

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: krytyk_kosmetyczny

Przy wyborze produktów myjących i oczyszczających, zarówno do twarzy jak i do ciała, podstawową rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, są zastosowane w kosmetyku detergenty. Detergenty, czyli związki powierzchniowo – czynne, dzieli się na trzy grupy: anionowe, niejonowe i amfoteryczne ( np. Cocamidopropyl Betaine). Chemiczna budowa anionowych związków powierzchniowo – czynnych sprawia, że wchodzą one […]

Przy wyborze produktów myjących i oczyszczających, zarówno do twarzy jak i do ciała, podstawową rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, są zastosowane w kosmetyku detergenty.


Detergenty, czyli związki powierzchniowo – czynne, dzieli się na trzy grupy: anionowe, niejonowe i amfoteryczne ( np. Cocamidopropyl Betaine). Chemiczna budowa anionowych związków powierzchniowo – czynnych sprawia, że wchodzą one w reakcje, w wyniku których osłabiają naskórek oraz włosy. Do związków anionowych zaliczają się m.in.: Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate. Zdecydowanie najłagodniejsze są niejonowe związki powierzchniowo takie jak Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Decyl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate. Istotne dla stopnia drażliwości poszczególnych detergentów jest również to, w jakiej konfiguracji występują w konkretnym produkcie. Przykładowo Cocamidopropyl Betaine osłabia drażniące działanie slsów.

Poza detergentami w żelach znajdziemy oleje i ekstrakty roślinne oraz substancje nawilżające i łagodzące jak gliceryna (Glycerin), alantoina (Allantoin), pantenol (Panthenol). Ponadto substancje zapachowe i konserwanty. Dobrze byłoby, gdyby substancje zapachowe występowały w jak najmniejszej ilości i aby pozyskiwane były z naturalnych olejków eterycznych. Popularnym i dobrym naturalnym konserwantem jest witamina E (Tocopherol), która obok działania konserwującego wykazuje też właściwości pielęgnacyjne. Inne łagodne konserwanty to np. Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid.


AUTOR

krytyk_kosmetyczny

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

STRONA INTERNETOWA:OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Piszemy Etykiety, Twoje kosmetyczne „zrób to sam”

44,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book „W pełnym słońcu”!

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2021