Skip to main content

Peelingi do ciała

2023-10-19

Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Patrycja Rojek

Peelingi do ciała- jak prawidłowo je używać i co może dać Nam ich stosowanie? Te i inne informacje przedstawiamy w tym poście!

Po co stosować peelingi do ciała?

Peelingi do ciała to produkty, które dzięki zawartości odpowiednich składników pomagają pozbyć się martwego naskórka, wyrównują koloryt czy zapobiegają wrastaniu włosków po depilacji. Sprawiają, że skóra jest gładsza i wygląda po prostu lepiej! Wykonywanie masaży przy użyciu peelingów z drobinkami wpływa na poprawę mikrokrążenia, co może być pomocne walce z cellulitem.

Nie tylko drobinki ścierające

W peelingach do ciała za złuszczanie odpowiadają zazwyczaj drobinki ścierające tj. cukier, sól, zmielone nasiona czy łupiny. Na półkach sklepowych pojawiają się również peelingi enzymatyczne, nie zawierają one drobinek tylko enzymy, które rozpuszczają wierzchnią warstwę naskórka. Taki peeling należy pozostawić na skórze przez określony czas, następnie zmyć pod prysznicem. Może być to dobre rozwiązanie dla osób ze skłonnością do pękających naczynek. Z kolei dla tych, którzy chcą zaoszczędzić trochę czasu, ciekawą opcją będą peelingi, które prócz substancji złuszczających dodatkowo posiadają substancje myjące, dzięki czemu mamy produkt 2w1.

Dodatkowe substancje pielęgnujące

Wiele peelingów prócz substancji złuszczających posiada też składniki pielęgnujące, które odżywiają skórę i nadają jej miękkość. Wśród nich najczęściej możemy spotkać naturalne masła i oleje roślinne. Niektóre oparte są też na parafinie- jest to substancja, która zapewnia jedynie okluzję (zapobiega odparowaniu wody z naskórka), ale nie ma właściwości regenerujących. Jej zaletą jest za to hipoalergiczność.

Jak prawidłowo stosować?

Peeling ciała może być przyjemnym sposobem na chwilę relaksu i urozmaiceniem domowego SPA, aby był skuteczny, warto poświęcić mu chwilę. Unikajmy chaotycznego tarcia skóry, zamiast tego postawmy na masaż kolistymi ruchami, począwszy od łydek, stopniowo kierując się ku górze. Podobnie peelingujemy ręce- zaczynając od dłoni kierując się ku środkowi ciała, czyli “ku sercu”. Częstotliwość złuszczania należy dopasować indywidualnie, jednak optymalna to około 1-2x razy w tygodniu.

Inną metodą na delikatne złuszczenie martwego naskórka jest szczotkowanie ciała! Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście- koniecznie sprawdźcie ten post.  


AUTOR

Patrycja RojekOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Promocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024