Skip to main content

Kosmetyki o zapachu czekolady

2024-01-12

Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Patrycja Rojek

Chyba większość z Nas lubi czekoladę? A co, gdyby zastąpić kaloryczne przekąski kosmetykami o cudownym aromacie czekolady?

Zapach kosmetyku to jeden z ważniejszych jego aspektów, często podkreślany przy kryterium wyboru. Jako konsumenci chcemy, żeby nasze kosmetyki ładnie pachniały i przywoływały miłe skojarzenia, ale nie tylko- często sugerujemy się zapachem kosmetyku w kontekście jego działania-jeśli walczymy z problemem skórnym, to jesteśmy bardziej skłonni kupić coś, co pachnie medycznie i ziołowo, a poszukując kosmetyku do zrelaksowania się chętniej sięgamy po bardziej fantazyjne aromaty- od świeżych i kwiatowych po ciepłe i pikantne jak przyprawy korzenne.

Czekoladowe kosmetyki

Kosmetyków o zapachu czekolady jest całkiem sporo- niezależnie od tego, czy preferujesz jej aromat solo, czy z dodatkami znajdziesz coś dla siebie. Czekolada mleczna, biała, z dodatkiem mięty czy nutą pomarańczy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że przyjemność ta ma dokładnie 0 kalorii, dzięki czemu nie musisz jej sobie żałować! Co więcej, produkty te mają dodatkową zaletę- łączną przyjemne z pożytecznym, czyli pielęgnację ze słodkim zapachem, który poprawia humor i jest uznawany za afrodyzjak. Aromat czekolady pozwala się zrelaksować oraz przywołuje miłe wspomnienia, które są z nią powiązane. Samo zjawisko przywoływania wspomnień przez zapach, czy też smak nazywane jest efektem Prousta.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Dobrze jednak wiedzieć, że pachnące kosmetyki często zawierają alergeny zapachowe, dlatego jeśli podejrzewasz u siebie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, przed użyciem warto wykonać próbę uczuleniową na niewielkim obszarze ciała.


AUTOR

Patrycja RojekOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024