Skip to main content

Czym są esencje?

2023-08-24

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Patrycja Rojek

Silnie skoncentrowane jednocześnie lekkie…esencje do twarzy. Czym są i za co pokochały je Koreanki?

Esencja to produkt o lekkiej, zazwyczaj wodnistej konsystencji. Jest kosmetykiem stosowanym głównie w celu dodatkowego nawilżenia skóry. Esencja znalazła miejsce w jedynym z dziesięciu etapów koreańskiego rytuału pielęgnacyjnego. Jest to dokładnie piąty etap, nazywany nawadnianiem, jednocześnie pierwszy zaliczany do etapu pielęgnacyjnego. Azjatki stosują ją przed nałożeniem serum. Esencja w połączeniu z wcześniejszym oczyszczaniem i tonizowaniem pomaga zwiększyć skuteczność produktów stosowanych w dalszej kolejności. 

Co zawierają esencje?

Esencje wypełnione są mieszanką różnych składników mających na celu nawilżyć, zapobiegać starzeniu się skóry i ją wzmacniać. Główną bazę dla esencji stanowi woda często jest to woda roślinna i już na tym etapie mamy pierwsze działanie odżywcze. Kolejnym ważnym składnikiem są ekstrakty roślinne mające wielokierunkowe działanie, w szczególności często pojawia się ekstrakt z ryżu czy wąkroty azjatyckiej. Wiele esencji wzbogaconych jest o fermenty, kwas hialuronowy czy aloes. Ponadto możemy w nich znaleźć witaminy i minerały. 

Czy esencja może zastąpić tonik lub serum?

Niektóre esencje spełniają właściwości toniku czy serum, a niektóre powinny być oddzielnym etapem pielęgnacji. Wszystko to uzależnione jest od formuły i składników w niej zawartych. Na polskich półkach sklepowych często możemy dostrzec produkty opisane jako esencja-tonik. Różnica między tonikiem, a esencją polega na tym, że tonik z założenia ma przywracać odpowiednie pH skóry, jednak obecnie w tonikach możemy znaleźć substancje aktywne, które mają za zadanie nie tylko tonizować skórę, ale również, tak jak esencja ją pielęgnować. Z kolei serum zazwyczaj skupia się na danym problemie skórnym, podczas gdy esencja skupia się na rewitalizacji i nawadnianiu. Serum często ma też bardziej bogatą konsystencję. 

Jak używać esencji?

Najbardziej popularnym sposobem jest rozprowadzenie esencji w dłoniach i wklepywanie opuszkami palców. Możesz jej używać w swojej porannej i wieczornej rutynie. Po oczyszczeniu skóry zaleca się nałożenie toniku, który przygotuje ją na działanie esencji, następnie przechodzimy do dalszych etapów w swojej pielęgnacji. Nie zapominaj o szyi! Działanie esencji na pewno zauważysz po regularnym jej stosowaniu, nie jest to niezbędny etap w pielęgnacji, jednak pomoże Ci nawodnić skórę, dzięki czemu będzie wyglądała ona na młodszą i bardziej promienną.

W Polsce nie każdy słyszał o esencjach, jednak w Korei jest to jeden z ważniejszych etapów w pielęgnacji. Używacie esencji? Ciekawią mnie Wasze przemyślenia na ich temat. 

Często pytacie, dlaczego Wasza pielęgnacja nie działa. To błędy w pielęgnacji twarzy stanowią główną przeszkodę. Moja osobista historia z trądzikiem uświadomiła mi, że powszechne błędy w pielęgnacji cery, które często popełniamy, nie pozwalają osiągnąć oczekiwanych efektów. Chcesz poprawić skórę twarzy? Koniecznie obejrzyjcie mój film na YouTube.


AUTOR

Patrycja RojekOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024