Skip to main content

Chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt

2023-11-07

Dziecko, Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Patrycja Rojek

Chusteczki nawilżane dla dzieci to nieodłączny element, kiedy myślimy o pielęgnacji malucha. W sklepach jest mnóstwo rodzajów chusteczek. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze ?

Czy chusteczki są niezbędne w pielęgnacji dziecka?

Chusteczki nawilżane dla dzieci to jeden z większych sprzymierzeńców rodzica każdego malucha i częsty element wyprawki czy wyposażenia torby z akcesoriami dziecięcymi. Jeśli tylko mielibyśmy stały dostęp do wody, może nie byłyby niezbędne, jednak nie oszukujmy się, już w domu chcąc szybko reagować, sięgamy po gotowe chusteczki nawilżane, a co dopiero w podróży czy na spacerze. Warto, więc dobrze wybrać takie produkty. Nowością, na którą warto zwrócić uwagę są chusteczki Kinder by Nature, które możecie zakupić też w wielopakach na stronie baby&travel.pl. Oprócz wody, która jest bazą, znajdziemy w nich m.in. nawilżająca betainę i bezpieczne konserwanty. Nie ma tu alkoholu czy substancji zapachowych, będą dobre nawet dla wrażliwej skóry dziecka.

Delikatna skóra dziecka

Skóra dziecka jest niezwykle delikatna, łatwo ulega podrażnieniom, więc zwróćmy uwagę na to, aby skład był maksymalnie prosty. Coraz więcej firm ma w swoim asortymencie chusteczki nawilżane wodą + konserwantem i taki minimalizm też jest jak najbardziej dobry, natomiast jeśli chcemy, aby chusteczki delikatnie pielęgnowały skórę dziecka, wybierzmy takie z zawartością substancji nawilżających i łagodzących. np. betaina, aloes, gliceryna czy pantenol- to tylko kilka substancji, na które warto zwrócić uwagę.

Czego unikać w chusteczkach dla dzieci?

Oczywiście nawet produkty z tej kategorii muszą być konserwowane w jakiś sposób i tu z pomocą przychodzą bezpieczne konserwanty stosowane również w produktach spożywczych (np. Sodium Benzoate, Potassium Sorbate) lub takie, które dopuszczone są do stosowania w kosmetykach naturalnych (np. Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol), a także naturalne konserwanty jak kropla ekstraktu z pestek grejpfruta. I chociaż ten związek może być potencjalnym alergenem, to jednak w roli konserwantu jego ilość jest minimalna. Z kolei substancje, które lepiej unikać w produktach dla maluszków to kontrowersyjne konserwanty tj. phenoxyethanol, substancje zapachowe czy substancje mogące naruszyć barierę hydrolipidową skóry dziecka np. PEGi.

Warto jednak pamiętać, że tego typu produkty służą do doraźnego oczyszczenia skóry. Zwracajcie uwagę na skład i nie zapominajcie o podstawowej higienie- nawet chusteczki z najlepszym składem świata jej nie zastąpią.


AUTOR

Patrycja RojekOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024