Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Obecnie mamy na rynku szeroki dostęp do produktów naturalnych lub z wysokim udziałem substancji naturalnego pochodzenia, które nie tylko upiększają, ale także pomagają pielęgnować skórę. To co najbardziej odróżnia podkłady "klasyczne" od tych naturalnych to brak silikonów i parafiny.
Silikony nie są substancjami szkodliwymi dla skóry, jednak nie są one też akceptowane przez jednostki certyfikujące kosmetyki naturalne. W składzie są łatwo rozpoznawalne po charakterystycznych końcówkach -methicone, -silicone, -siloxane, -silanol. Najpopularniejszym silikonem jest Dimethicone.
W podkładach drogeryjnych silikony stanowią często, tuż po wodzie, główny składnik. Są chętnie wykorzystywane w produkcji podkładów, ponieważ tworzą na powierzchni skóry film, który daje optyczne złudzenie jedwabistej gładkości. Jednak oprócz tego nie mają one właściwości pielęgnacyjnych, do tego niektóre z nich trudniej usunąć ze skóry za pomocą łagodnych substancji myjących. Dlatego często przy stosowaniu makijażu z silikonami niedokładny demakijaż i zbyt pobieżne oczyszczanie są przyczyną negatywnych reakcji skóry.
Naturalną alternatywą dla silikonów są woski roślinne oraz emolienty pochodzenia naturalnego. Najczęściej wykorzystywane woski występują w składach pod nazwami: Cera Alba, Beeswax, Carnauba Wax, Euphorbia cerifera (candelilla) wax , Copernicia Cerifera Cera, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cetyl Palmitate, Myristyl Myristate, Isopropyl Myristate, Cetyl Esters.
Warto jednak pamiętać, że do ich usunięcia również należy się przyłożyć. Jednym z wymogów jakie stawa się przecież kosmetykom do makijażu to trwałość i długotrwały, nieskazitelny wygląd. Nasza skóra przez cały dzień "pracuje", produkując min. sebum czy pot, które mogą po pewnym czasie rozpuszczać makijaż.
Dlatego jeśli się malujecie, to pamiętajcie o prawidłowym demakijażu z użyciem produktów do tego stworzonych (mleczko, płyn micelarny, płyn dwufazowy, olejek hydrofilny), a następnie umyciu twarzy! To da Wam gwarancję, że na skórze nie pojawią się niedoskonałości w postaci zaskórników.
Dla osób, które mają cerę problematyczną i szukają alternatywy dla płynnych podkładów polecamy podkłady mineralne, sypkie, które przestawiliśmy TUTAJ
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz