Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Zmywanie ręczne dla jednych jest zmorą, dla innych codziennością i po prostu obowiązkiem. Niezależnie od tego do której grupy należymy, powinniśmy zwrócić uwagę na skład płynu do mycia naczyń Dlaczego?
Po pierwsze, nie wszystkie substancje zawarte w składzie łatwo się wypłukują- jeśli źle wypłuczemy talerze, kubki czy sztućce, z duża dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że pozostała na nich część detergentów czy substancji konserwujących trafi do naszego organizmu. Po drugie, substancje te mają kontakt z naszą skórą kiedy myjemy naczynia bez rękawiczek- a to z kolei może skutkować alergiami i wysypkami na skórze dłoni
Im krótszy skład w tym przypadku- tym lepiej. Pamiętajcie, że na opakowaniach producenci nie musza zamieszczać pełnego składu- warto się upewnić i sprawdzić np. na oficjalnej stronie dystrybutora czy producenta. Co więc w składzie być powinno? Środki powierzchniowo czynne, dzięki którym usuniemy zabrudzenia, najczęściej też znajdziemy tam kwas cytrynowy czy sodę- substancje całkowicie bezpieczne i skuteczne w środkach czystości. Do tego konserwant i to tak na prawdę tyle- zwróćcie tylko jaki to jest środek konserwujący! My nie akceptujemy Benzisothiazolinone i Methylisothiazolinone w kosmetykach i środkach czystości.
W zdecydowanej większości znajdziemy też kompozycję zapachową- naturalną bądź sztuczną. Oczywiście wiadomo, że najlepiej gdy nie ma zapachu (mniej substancji potencjalnie drażniących i alergizujących), ale jeśli już zapach musi być to wybierajmy ten naturalny- producenci zazwyczaj "chwalą" się tym na opakowaniu
Pamiętajcie, aby używać płynu zgodnie z zaleceniami! Zmywamy w rękawiczkach i najczęściej rozcieńczonym roztworem wody i płynu (np. w zlewie bądź misce)
Jaki płyn jest Waszym ulubionym?
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz