Olejki do brody

Autor: Justyna Czybier Udostepnij artykuł:

Od kilku lat obserwujemy rosnącą modę na zarost na twarzy u mężczyzn, broda, zwłaszcza ta zadbana pojawia się na ulicach, w pracy, a nawet galach. Sprawdźmy więc co kryje się w składzie olejków do brody.

Chociaż włosy rosnące na brodzie różnią się od tych na głowie grubością to nie oznacza, że są niezniszczalne! Nieprawidłowa pielęgnacja polegająca na myciu silnymi substancjami myjącymi i braku odżywiania sprawi, że zamiast bujnej, miękkiej i elastycznej brody będziemy obserwować rozdwajające się końcówki, a włosy będą sztywne i mało przyjemne w dotyku.

Olejek do brody to jeden z najbardziej podstawowych produktów do jej pielęgnacji – nie tylko odżywia włosy, ale także zmiękcza je, nadaje połysku i kondycjonuje skórę twarzy. Co lepsze – większość olejków, jakie są obecnie dostępne łączy jedno – przepiękny zapach pochodzący często z olejków eterycznych o dodatkowych właściwościach antyseptycznych, kondycjonujących i oczywiście aromaterapeutycznych.

Jak wybrać idealny olejek? Przede wszystkim w składzie powinny znajdować się głównie oleje naturalne, najczęściej stosowane to olej ze słodkich migdałów, olej makadamia, olej jojoba i olej arganowy – są to oleje które kondycjonują i odżywiają włosy, ale można je także śmiało stosować do pielęgnacji skóry pod zarostem. Łatwo się wchłaniają i nie zostawiają długotrwałej, tłustej warstwy, dlatego są szczególnie lubiane w pielęgnacji brody. Innym olejem na który warto zwrócić uwagę jest ceniony od lat olej rycynowy, który pozytywnie wpływa na wzrost włosów, lekko je przyciemnia i zagęszcza.

Warto jednak unikać produktów, które są olejkami tylko z nazwy – opartych na silikonach i parafinie, które nie tylko nie odżywiają włosa, ale dodatkowo mogą przyczyniać się do pogarszania stanu skóry pod brodą, tworzenia się wyprysków i blokowania mieszków włosowych – podobnie jak w przypadku pielęgnacji skóry głowy ważne jest by cebulki włosów były dobrze odżywione, ukrwione i dotlenione jeśli chcemy cieszyć się bujnymi włosami.

Bardzo istotne jest by prawidłowo stosować ten produkt – sporo osób przy pierwszych próbach nakłada go zbyt dużo! Aby nie przesadzić polecamy nalać dwie krople olejku na dłoń i rozetrzeć między dłońmi – w ten sposób dodatkowo go ogrzejesz dzięki czemu będzie bardziej płynny. Olejek warto aplikować na włosy lekko wilgotne – nie mokre! Olejek nakładaj po rozczesaniu brody szczotką z włosiem i nakładaj wmasowując w brodę i skórę pod nią. Przy bardzo długim zaroście można dołożyć porcję na dłonie i wmasować dodatkowo we włosy. Po wszystkim warto delikatnie rozczesać brodę aby równo rozłożyć olejek i ściągnąć jego nadmiar – pamiętaj o regularnym myciu szczotki!

Olejek warto aplikować regularnie po myciu twarzy i brody, ale nie ma przeciwwskazań by robić to częściej w miarę potrzeby – zwłaszcza na początku przygody z pielęgnacją zarostu włosy mogą być suche i wchłaniać olejek jak gąbka!

Przypominamy też, że chociaż broda regularnie traktowana olejkiem będzie się lepiej układać, a włosy będą bardziej miękkie to olejki nie służą do stylizacji – w tym celu potrzeba balsamu do stylizacji brody lub wosku w przypadku bardziej opornych włosów.

Komentarze

Brak komentarzy pod tym artykułem

Dodaj komentarz