Ogórki konserwowe – porównanie

Autor: Agnieszka W. Udostepnij artykuł:

Ogórki lubimy w każdej postaci - świeże, kiszone, konserwowe - nadają się świetnie do sałatek, surówek, zup. Przetwory z ogórków można zrobić oczywiście samemu (i do tego bardzo Was zachęcamy!), ale pamiętajcie, że w sklepie można znaleźć dużo korniszonów z dobrym składem. Dzisiaj mały przegląd!


Jeśli chodzi o kryteria wyboru ocen, skupiłyśmy się oczywiście głównie na dodatkach do żywności. W przypadku ogórków konserwowych składy są dosyć podobne, ale znalazłyśmy kilka wyróżników:
  • ocena pozytywna - w przypadku tych produktów, w których są tylko podstawowe składniki - ogórki, zalewa, przyprawy, warzywa. Otrzymała ją spora większość produktów -
  • ocena neutralna - tam, gdzie pojawił się sztuczny aromat
  • ocena negatywna - nie było dużo ogórków z taką oceną, ale postnowiłyśmy dać ją tam, gdzie pojawiły się sztuczne słodziki
 

Tym razem nie zaznaczałyśmy cukru na pomarańczowo - ponieważ jest on jednym z ważnych składników zalewy. Ma też właściwości konserwujące, stąd w przypadku przetworów tego rodzaju jego obecność jest uzasadniona. Cukier ma też wpływ na ostateczny smak gotowych ogórków (dwóch producentów postawiło na cukier trzcinowy, który ma więcej składników mineralnych, niż biały). Nie mniej, można znaleźć ogórki konserwowe bez jego dodatku. Warto zastanowić się też nad wersją ekologiczną - wtedy mamy pewność, że do produkcji użyto surowce najwyższej jakości.

A może najlepszym wyjściem jest zrobienie ich samemu? :)

Komentarze

Brak komentarzy pod tym artykułem

Dodaj komentarz