Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Dotychczas złotym standardem w oznaczaniu współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF) były metody in vivo, czyli testy z udziałem ochotników. Jednak już w 2025 roku wejdą w życie dwie nowe międzynarodowe normy ISO, które wprowadzą alternatywne metody badania SPF – ISO/FDIS 23675 (metoda Double Plate Method) oraz ISO/FDIS 23698 (spektroskopia rozproszonego odbicia).
Wraz z rozwojem metod badawczych, zmieniają się także regulacje dotyczące samych filtrów UV. Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS) regularnie ocenia bezpieczeństwo stosowania substancji promieniochronnych. Obecnie na agendzie znajdują się m.in. Benzophenone-2, Benzophenone-5 oraz Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (DHHB), które są badane pod kątem potencjalnego wpływu na gospodarkę hormonalną i bezpieczeństwo stosowania.
Ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim zdrowia. Dzięki nowym metodom badawczym, takim jak ISO/FDIS 23675 i ISO/FDIS 23698, branża kosmetyczna staje się bardziej etyczna, precyzyjna i zgodna z najnowszymi standardami naukowymi. To ważny krok w kierunku zapewnienia konsumentom jeszcze lepszej ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a także zwiększenia transparentności i wiarygodności produktów z filtrem SPF.
Chcesz dowiedzieć się jak wybrać idealny krem z filtrem? Sprawdź TEN wpis!
Śledź naszego bloga, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w świecie kosmetyków! 🌞
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz