Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
✅ Działa przeciwzapalnie – zawiera antyoksydanty, które pomagają zwalczać stany zapalne.
✅ Wspiera trawienie – żel aloesowy może pomagać w łagodzeniu problemów żołądkowych, np. zgagi.
✅ Nawilża organizm – jest bogaty w wodę i wspiera nawodnienie.
✅ Pomaga w gojeniu ran – stosowany na skórę przyspiesza regenerację naskórka i łagodzi podrażnienia.
✅ Wspiera odporność – zawiera witaminy i minerały, które wzmacniają organizm.
Zawartość aloesu
W napojach aloesowych możemy znaleźć zarówno miąższ, jak i sok oraz pulpę aloesową. Oczywiście aloesu powinno być jak najwięcej. Im więcej aloesu, tym mniej dodatków (najczęściej cukru!), a to znaczy, że produkt jest zdrowszy i ma lepszą jakość. W naszym zestawieniu mamy dwa napoje o zawartości aloesu ponad 50% - to naprawdę dobry wynik! Niestety są też takie, które mają go o wiele mniej...
Dodatki słodzące
Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że do napojów dodaje się cukier (nie wiedziałaś/eś o tym? Kliknij i sprawdź wpis z porównaniem napoju, nektaru i soku). Najczęściej w postaci sacharozy, choć w przypadku napojów aloesowych jest to również fruktoza. Nie brakuje również słodzików - najczęściej pojawia się sukraloza, która może mieć negatywny wpływ na mikrobiotę jelit.
Inne dodatki do żywności
Zaakceptować możemy naturalne aromaty, witaminę C oraz ewentualnie kwas cytrynowy (choć lepszy byłby sok z cytryny). Niestety, w większości napojów aloesowych mamy też sztuczne aromaty (to zawsze jest "kot w worku", bo nigdy nie jest napisane, jakie to konkretnie dodatki oraz z czego są stworzone), inne regulatory kwasowości, stabilizatory czy zagęstniki. W niektórych pojawia się dodatek witamin, jako substancji wzbogacających, ale czy to wystarczy, aby wybrać taki napój zamiast czystej wody mineralnej z dodatkiem soku z aloesu? Na pewno nie.
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz