Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Skóra wokół oczu różni się nieco od tej, którą mamy na twarzy - przede wszystkim jest cieńsza i posiada mniej gruczołów łojowych, które zapewniłyby jej naturalny film chroniący przed ucieczką wody. Najczęstsze problemy na jakie skarżymy się w związku z tą okolicą są: opuchlizna, cienie pod oczami, sucha skóra, utrata jędrności oraz drobne i głębsze zmarszczki.
Dlatego też najczęściej w kremach pod oczy stosuje się formuły, które poprawiają krążenie, nawilżają i chronią przed ucieczką wody (ograniczają tzw. TEWL - Trans Epidermal Water Loss), spłycają zmarszczki, delikatnie napinają skórę oraz ją rozjaśniają.
W tym celu stosuje się szereg substancji - nawilżających (gliceryna, kwas hialuronowy, pantenol, aloes), chroniących przed utratą wody (naturalne oleje - słonecznikowy, olej chia, olej makadamia czy skwalan, pullulan oraz kolagen i elastyna) po składniki napinające, rozświetlające czy wyrównujące koloryt (kofeina, koenzym Q, witamina C, witamina E).
Często można spotkać też składniki niwelujące obrzęk i odświeżające okolice oczu (mentol, wyciąg z arniki górskiej, wąkrotka azjatycka - centrella asiatica czy wyciąg z rumianku) oraz składniki, które pomogą odbudować i wzmocnią warstwę lipidową skóry (np. fosfolipidy, cholesterol, lecytyna, niacynamid).
Dzięki tym składnikom skóra wokół oczu będzie napięta, nawilżona i rozświetlona, a spojrzenie nabierze blasku. Producenci na przestrzeni lat zadbali o ciekawą ofertę dla tego obszaru pielęgnacyjnego wykorzystując substancje aktywne idealnie wpasowujące się w potrzeby! Cieszy nas również to, że oferta jest szeroka, takie produkty są łatwo dostępne i przystępne cenowo.
Warto zwrócić też uwagę na to, żeby w produkcie nie znajdowały się składniki potencjalnie podrażniające - alkohol etylenowy (alcohol, alcohol denat.), który może wysuszać jeśli występuje wysoko w składzie czy substancje zapachowe (parfum, fragnance), niektóre glikole (np. propylene glycol, butylene glycol).
Kolejną istotną kwestią jest decyzja dotycząca wyboru produktów z prekursorami witaminy A - retinolem i jego estrami. Są to składniki, które wspomagają syntezę kolagenu, napinają i ujędrniają skórę oraz spłycają zmarszczki, jednak nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży.
Ponieważ skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i blisko błon śluzowych radzimy również wybierać produkty bez zbędnych dodatków np. donorów formaldehydu (np. DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea), parabenów i syntetycznych przeciwutleniaczy (BHT i BHA). Warto również rozważyć obecność substancji zapachowych, które nałożone zbyt blisko oka, mogą wywoływać podrażnienie i łzawienie
Zalecamy nakładać produkt pod oczy na oczyszczoną skórę w pierwszej kolejności (czyli przed kremem do twarzy), w pewnej odległości od oka i delikatnie, opuszkiem palca wmasować go w skórę unikając naciągania jej. Delikatne wklepanie w obszar pod okiem, oraz powiekę będzie dobrym wyborem!
Cieszy nas, że producenci zadbali o wysoką jakość kremów pod oczy i unikają substancji potencjalnie drażniących. Mamy na prawdę szeroki wybór produktów zarówno pod kątem działania i substancji aktywnych, oraz dostępności i ceny!
Macie swoje ulubione kremy pod oczy? A może uważacie to za zbędny krok w pielęgnacji?
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz