Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Krakersy, choć w zamyśle producenta słone, i tak zawierają często dużo cukru lub co gorsza - syropu glukozowo-fruktozowego. Zasada jest podobna, jak w przypadku innych produktów: im mniej słodzideł, tym lepiej. Zawsze zwracajcie uwagę na zawartość cukrów w 100 g produktu (lub w porcji). W krakersach, które tutaj umieściliśmy, rozbieżność w ilości cukru na 100 g jest ogromna - od 1,8g do 18g! W naszym zestawieniu cukry zaznaczyliśmy na pomarańczowo. Cukier niejedno ma imię, a szczególną uwagę powinniśmy zwracać na nazwy takie, jak:
Pamiętajcie także, że wszelkiego rodzaju skrobie, w tym skrobia modyfikowana oraz maltodekstryna - które nie są co prawda dodawane jako substancja słodząca - także są źródłem cukrów i bardzo podnoszą indeks glikemiczny produktu. Tego typu przekąski są absolutnie niewskazane dla cukrzyków - są to produkty przetworzone, a stopień przetworzenia wpływa właśnie na odpowiedź glikemiczną organizmu.
Na początku kilka słów o olejach. W przypadku krakersów używa się różnych olejów - od rzepakowego, do palmowego, aż do utwardzonego palmowego. Są to oleje stabilne termiczne, dzięki czemu podczas produkcji nie będą tworzyły się produkty ulteniania pod wpływem temperatury. Krakersy z olejem utwardzonym (lub częściowo utwardzonym) omijajcie szerokim łukiem - to źródło izomerów trans!
Jeśli chodzi o dodatki technologiczne, w krakersach znajdują się:
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz