Skip to main content

Mężczyźni zasługują na najlepsze!

2020-05-07

Kosmetyki, Recenzje

Autor: Agnieszka Pocztarska

Czy mężczyźni muszą stosować inne kosmetyki niż kobiety? Takie pytanie często pojawia się przy obserwowaniu półek z produktami dla Pań i dla Panów i musimy przyznać, że odpowiedź jest zarówno łatwa, jak i… nie. Skóra męska różni się nieco od skóry kobiety – jest grubsza, występuje na niej także więcej gruczołów łojowych dlatego mężczyźni rzadziej […]

Czy mężczyźni muszą stosować inne kosmetyki niż kobiety? Takie pytanie często pojawia się przy obserwowaniu półek z produktami dla Pań i dla Panów i musimy przyznać, że odpowiedź jest zarówno łatwa, jak i… nie.

Skóra męska różni się nieco od skóry kobiety – jest grubsza, występuje na niej także więcej gruczołów łojowych dlatego mężczyźni rzadziej mają problemy z cerą suchą, później też pojawiają się u nich zmarszczki, a sama skóra jest lepiej chroniona przed działaniem czynników z zewnątrz. Panowie częściej mogą mieć jednak problemy z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami ze względu na silne ukrwienie skóry oraz jej szybszym przetłuszczaniem się.

Inaczej też wygląda gospodarka hormonalna u mężczyzn, w ich przypadku główną rolę odgrywa hormon androgenowy – testosteron. Panowie nie są też tak narażeni na wahania z stężeniu hormonów jak kobiety, u Pań gospodarka hormonalna zmienia się przez cały miesiąc, co potrafi się objawiać także na skórze (np. w postaci wyprysków przed okresem). To prowadzi nas jeszcze do jednej różnicy, widzialnej gołym okiem czyli… owłosienia.

Nie jest to żadne odkrycie, że mężczyźni posiadają więcej owłosienia, zarówno na twarzy jak i na ciele, co dodatkowo chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami np. tarciem i częściowo ograniczają ucieczkę wody ze skóry! Włosy na ciele wyłapują też i zatrzymują wydzielinę z gruczołów apokrynowych, w której między innymi znajdują się feromony – jak widać pełnią one szereg funkcji! Oczywiście na ciele kobiety te włosy również występują, jednak w większości miejsc są zdecydowanie mniejsze, delikatniejsze i jasne, przypominając bardziej meszek.

Odpowiadając więc na pytanie z samego początku – Panowie jak najbardziej mogą używać tych samych kosmetyków co kobiety, jednak tutaj w drogę wchodzą… preferencje.

Spora część mężczyzn (nie wszyscy oczywiście!) wykazuje mniejsze zainteresowanie pielęgnacją i kosmetykami, szukają raczej produktów łatwo dostępnych, wygodnych w stosowaniu i możliwie uniwersalnych. Bardzo często w wyborze polegają na swoich bliskich (tu często wkraczamy my, ich partnerki!) lub kierują się zapachem danego produktu, a często także jego etykietą. Z doświadczenia własnego wiemy, że Panowie rzadziej są zadowoleni z produktów, które delikatnie oczyszczają skórę – ze względu na wyższą aktywność gruczołów łojowych preferują takie kosmetyki, które dają im uczucie odświeżenia.

Dlatego też kiedy poprosiłyśmy naszych mężczyzn o test żeli od 4organic przyznamy, że miałyśmy wątpliwości czy przypadną im do gustu – są co prawda zapakowane w wygodną tubę i mają w składzie mocniejszą substancje myjącą, którą nazywa się czasem naturalnym SLSem, ale reszta już zależała od ich upodobań.

Ciekawi wyników? Nasi Panowie niestety nie są zbyt wylewni dlatego zebrałyśmy ich wypowiedzi na grafikach:

Co prawda, to prawda – zapachy są naprawdę niezłe i czuć je przez część dnia na skórze – nie są też zbyt nachalne czy męczące, przypominają bardziej aromatyczne tło. Nam się podobają i świetnie, że też im przypadły do gustu 😁


AUTOR

Agnieszka Pocztarska

Mam na imię Agnieszka i jestem właścicielem serwisu. Codziennie dbamo rozwój serwisu i nadaje mu kierunek. Jestem takim samym konsumentem jak Ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, żoną fantastycznego faceta i mam 2 koty. Uwielbiam podróżować, czytać książki i aktywnie spędzać czas z całą rodziną. Moja praca to moja pasja. Uwielbiam patrzeć jak ilość naszej społeczności rośnie – bo dzięki temu wiem, że nasza codzienna praca, chęć wsparcia, dzielenia się doświadczeniem przynosi korzyść coraz to większej grupie odbiorców. Jesteśmy dla Was – czytamy etykiety dla Waszego zdrowia!

STRONA INTERNETOWA: http://gkmedia.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024