Skip to main content

Kosmetyki Cruelty Free

2022-01-09

Kosmetyki, Kosmetyki analiza

Autor: Karolina Kosmala

Przy wyborze produktu do pielęgnacji kierujemy się wieloma czynnikami- składem, firmą, opakowaniem, przeznaczeniem, oraz tym, czy produkt jest nietestowany na zwierzętach

Coraz więcej firm kosmetycznych deklaruje się jako wolne od okrucieństwa. Nie testują na zwierzętach, oraz nie mają powiazań z koncernami które to robią. Dziś mamy dla Was zestawienie przykładowych produktów, których firmy są Cruelty Free

Na początku warto wspomnieć, że produkt cruelty free i wegański to nie jest to samo. Produkty oznaczone jako CF są wolne od testów na zwierzętach- gotowego produktu, a coraz częściej poszczególnych jego składników. Natomiast produkty wegańskie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Jak widzicie- produkt wegański ≠ produkt cruelty free i na odwrót.

Na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania na zwierzętach, natomiast czy to oznacza, że wszystkie firmy których produkty możemy kupić zarówno w Polsce, jak i na terenie UE są wole od okrucieństwa? Niestety nie!

Jeszcze do niedawna, na terenie Chin był obowiązek testowania na zwierzętach! Oznaczało to, że jeśli jakaś firma chciała sprzedawać swoje produkty na terenie Chin, musiała zlecić takie testy. I cóż z tego, że w Unii te produkty były wole od okrucieństwa, skoro poza nią już niekoniecznie. W niektórych częściach świata, np. w Ameryce, testy na zwierzętach są dozwolone i prowadzone. Jeśli jakaś firma na terenie UE nie testuje swoich produktów (i nie zleca takich testów) na zwierzętach, może mieć powiązania z firmami lub koncernami które takie testy przeprowadzają.

Mamy jednak dobrą wiadomość! Od 1 maja 2021 roku, Chiny zniosły ten obowiązek! To bardzo dobra wiadomość, mamy nadzieję że reszta świata pójdzie w ślad za Chinami, a z czasem na całym świecie takie testy będą całkowicie zakazane.

O tym czy produkt jest CF, świadczą certyfikaty. Najbardziej godnym zaufania jest certyfikat Leaping Bunny. W Polsce mamy Stowrzyszenie Kosmetyki bez Okrucieństwa, oraz Happy Rabbit- stronę oraz aplikację, gdzie można szybko sprawdzić czy produkt jest CF oraz czy firma nie ma powiązań z testami na zwierzętach

W dzisiejszym zestawieniu korzystaliśmy z materiałów dostępnych u Ewy- Happy Rabbit. To ogromny autorytet jeśli chodzi o kosmetyki bez okrucieństwa. Koniecznie zajrzyjcie do niej po więcej informacji!

Zwracacie uwagę na to, czy produkty mają oznaczenie Cruelty Free?


AUTOR

Karolina Kosmala

Jestem Biotechnologiem i wielka pasjonatką kosmetyków. Zajmuję się analizowaniem składów oraz wpływem poszczególnych substancji na całość produktu, a ponadto uwielbiam sprawdzać działanie kosmetyków na własnej skórze. Od ponad 5 lat prowadzę bloga beautylover.pl oraz Instagram @beauty_lover_blog. Interesuję się tematyką true crime. Bardzo dużo czasu spędzam z mężem oraz córeczką, wspólnie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca.

STRONA INTERNETOWA: http://www.beautylover.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

54,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci pierwszych rozdziałów nowego e-booka "Mniejscożercy". Dowiesz się z niego więcej na temat różnych rodzajów diet wegetariańskich, suplementacji oraz sposobów na ograniczenie mięsa w codziennym jadłospisie.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022