Skip to main content

Pierwszy w Polsce Raport Slow Life!

2018-06-22

Jak czytać etykiety, Kosmetyki, Produkty, Zdrowie

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Na zlecenie marki Naturativ miała miejsce premiera pierwszego w Polsce raportu poświęconego idei Slow Life. Obszary, które zostały przebadane, a które są elementami składowymi idei Slow Life, były naturalne kosmetyki i pielęgnacja ciała, a także zdrowe odżywanie.  Pojęcie „Slow Life” jest znane 27% Polaków. Najczęściej badani łączą je z życiem bez pośpiechu, skupianiem się na […]

Na zlecenie marki Naturativ miała miejsce premiera pierwszego w Polsce raportu poświęconego idei Slow Life. Obszary, które zostały przebadane, a które są elementami składowymi idei Slow Life, były naturalne kosmetyki i pielęgnacja ciała, a także zdrowe odżywanie. 


Pojęcie „Slow Life” jest znane 27% Polaków. Najczęściej badani łączą je z życiem bez pośpiechu, skupianiem się na przeżywaniu „tu i teraz”, życiową harmonią oraz równowagą pomiędzy pracą zawodową i obowiązkami, a życiem prywatnym i odpoczynkiem. W jedenastostopniowej skali (0-10) Polacy oceniają zarówno atrakcyjność tego podejścia, jak i stopień jego realizacji we własnym życiu dość wysoko – odpowiednio na 6.42 i 5,76. Ponad jedna piąta badanych uważa, że życie zgodnie z ideą slow life nie przyjęło się jeszcze w Polsce.

Jak wynika z badań, jednym z najpopularniejszych zdrowych nawyków jest czytanie etykiet produktów – prawie połowa ankietowanych przyznała, że sprawdza skład przed zakupem. Tego typu czynności jak najbardziej wpisują się w ideę slow life a także bardzo nas cieszą.

Świetnym prognostykiem jest także fakt, że jesteśmy aktywni fizycznie, co jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia – aż 25% ankietowanych uprawia sport kilka razy w tygodniu! Jeśli chodzi o odżywianie, bardzo dużo osób rezygnuje ze słodyczy, potraw smażonych, niezdrowych przekąsek. W kwestii tego, jak zdrowo się odżywiamy, skali 1-6 oceniany się bardzo wysoko – aż na 4,25. Ten raport pokazuje, jak bardzo zmieniło (i nadal zmienia) się postrzeganie zdrowia na różnych płaszczyznach życia. 

Okazuje się, że jedzenie dla Polaków to nie tylko zaspokajanie głodu, ale również dbanie o zdrowie. Sporo osób stara się zmieniać nawyki żywieniowe na lepsze poprzez ograniczanie spożycia cukru, spożywanie większej liczby warzyw i unikanie smażonych potraw. Nie zaskoczyło nas, że osoby  kupujące naturalne kosmetyki, bardziej niż inni dbają o to, co ląduje na ich talerzu. 

Raport Slow Life pokazuje jak wiele zmian zachodzi w polskim społeczeństwie: coraz więcej osób czyta etykiety artykułów spożywczych i kosmetycznych, a także sprawdza skąd pochodzą kupowane produkty. 

Z raportu wynika, że 25 proc. Polaków kupuje kosmetyki naturalne – częściej są to kobiety niż mężczyźni (38 proc. vs 16 proc.). Najważniejszym argumentem zakupu tych kosmetyków jest dla badanych skład – 36 proc. wskazań. Osoby, które kupują kosmetyki naturalne są w stanie dopłacić za nie najczęściej nawet 40%. 14% twierdzi, że nawet 80% więcej niż w przypadku zwykłych kosmetyków, nieopartych na naturalnych składnikach. Jeśli natomiast przyjrzeć się temu, jaki jest udział naturalnych kosmetyków w stosunku do zwykłych, kosmetyczki badanych wyglądają następująco: 36% badanych posiada większość kosmetyków naturalnych, 33% tylko niektóre, natomiast 32% jest na etapie, że wymienia wszystkie swoje kosmetyki na naturalne.

Osoby, które kupują kosmetyki naturalne, charakteryzuje znacznie większa wrażliwość na to, co zawiera etykieta produktu. Wśród takich osób aż 46% poszukuje na etykietach kosmetyków informacji o działaniu produktu i zawartości konkretnych składników. Około 40% chce znaleźć informacje o miejscu produkcji, certyfikacie i tym, czego nie zawiera kosmetyk.

To, że wśród Polaków rośnie świadomość konsumencka, jest jednym z najcenniejszych wniosków płynących z raportu.


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024