Skip to main content

Dobre karmy dla zwierząt z dyskontów

2020-07-02

Jak czytać etykiety, Produkty, Zwierzęta

Autor: Katarzyna Kazimierska

Nareszcie! Do dużych sklepów spożywczych powoli wchodzą karmy dla zwierząt akceptowalnej jakości. Nie są idealne i pozostawiają nieco do życzenia, ale jest to krok w stronę lepszego żywienia naszych zwierząt. Na pierwszy ogień bierzemy pod uwagę nowość dla naszych psów dostępną w Lidlu. Karma mokra Orlando Pure Taste – Pasztet Mięsny. Dla psów: Orlando Pure […]

Nareszcie! Do dużych sklepów spożywczych powoli wchodzą karmy dla zwierząt akceptowalnej jakości. Nie są idealne i pozostawiają nieco do życzenia, ale jest to krok w stronę lepszego żywienia naszych zwierząt. Na pierwszy ogień bierzemy pod uwagę nowość dla naszych psów dostępną w Lidlu. Karma mokra Orlando Pure Taste – Pasztet Mięsny.

Dla psów: Orlando Pure Taste – Pasztet Mięsny

Plusy:

 • 60% mięsa i podrobów
 • Brak zbóż
 • Brak dodatku cukru

Minusy:

 • Skład jest nieprecyzyjny – nie wiemy ile jest mięsa i jakie dokładnie podroby zostały użyte. Pamiętajcie, że na blogu możecie przeczytać więcej na temat czytania etykiet karm. Link w BIO!

Wiemy, że są osoby, które karmy dla swoich psów kupują właśnie w sklepach spożywczych. Czasem szukamy w takich sklepach awaryjnej puchy, gdy niepostrzeżenie skończą się nam zapasy ulubionej karmy. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że takie sklepy powoli zaczynają zwracać uwagę na produkty dla zwierząt i wprowadzają do sprzedaży nowe, lepsze wersje swoich zwierzęcych marek. Lidl Polska – idziecie w dobrą stronę!

Oby tak dalej, oby tylko coraz lepiej. A Wy testowaliście już nową karmę z Lidla? Jak wrażenia?

M.in. to sieć sklepów Biedronka zaczęła małą rewolucję w swoich propozycjach produktów dla zwierząt. Wiele z Was zauważyło, że wprowadziła nową serię karm Maxi Natural. Jak wypada ich nowa linia karm mokrych dla kotów?

Dla kotów: Maxi Natural

Plusy:

 • 63% produktów zwierzęcych
 • Precyzyjny skład (względem innych karm marketowych)
 • Brak zbóż
 • Brak dodatku cukru
 • Odpowiedni stosunek wapnia do fosforu
 • Dodatek oleju z łososia

Minusy:

 • Przewaga podrobów nad mięsem mięśniowym
 • Węglowodany na poziomie 10% suchej masy (nieco za dużo)

Cena: 2,99 zł za puszkę 185 g

Maxi Natural w pewnym stopniu wyróżnia się na tle pozostałych karm marketowych. Na ten moment jest jednym z lepszych rozwiązań przy konieczności zakupu karmy w dużym sklepie spożywczym. A sytuacje są różne (co dobitnie pokazała nam w tym roku pandemia) i czasem zakup karmy dla kota w hipermarkecie jest koniecznością. Dlatego tak ważne jest, aby mieć wybór czegoś więcej niż mieszanki zbóż i 4% kurczaka zamkniętej w puszce. Oby w takich sklepach pojawiały się już tylko coraz lepsze produkty dla naszych zwierząt. Tego sobie i Wam życzymy! Więcej na temat wyboru karm dla kotów możesz przeczytać na blogu – link w BIO!

A Wasze koty testowały już nowe karmy z Biedronki? Jak wrażenia?


AUTOR

Katarzyna Kazimierska

Kasia Kazimierska – doktorantka w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wielka miłośniczka zwierząt, która swoją miłość przelewa na zdobywanie wiedzy o prawidłowym żywieniu i pielęgnacji pupili domowych. Autorka bloga Zwierzęcy Punkt Widzenia, który odpowiada na pytania przede wszystkim o zdrowej diecie psów, kotów, królików i innych czworonogów.

STRONA INTERNETOWA: https://www.zwierzecy.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

99,00 zł79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024