Skip to main content

Światowy Dzień Recyklingu

2023-03-18

Ekologia

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Recykling – ale nudy, pomyślisz.Może rozmawianie o temperaturze topnienia szkła i różnicy między PET a HDPE to nie Twoja bajka, ale! Wszystkich nas dotyczy segregacja odpadów, która jest wstępem do recyklingu. Dziś jest Światowy Dzień Recyklingu.Recykling należy do „piątki zero waste” i stanowi część piramidy 5R (refuse, reduce, reuse, recycle, rot).Bez recyklingu ograniczone zasoby naszej […]

Recykling – ale nudy, pomyślisz.Może rozmawianie o temperaturze topnienia szkła i różnicy między PET a HDPE to nie Twoja bajka, ale! Wszystkich nas dotyczy segregacja odpadów, która jest wstępem do recyklingu.

Dziś jest Światowy Dzień Recyklingu.Recykling należy do „piątki zero waste” i stanowi część piramidy 5R (refuse, reduce, reuse, recycle, rot).Bez recyklingu ograniczone zasoby naszej planety wyczerpałyby się nieodwracalnie. 

Dziś jest Światowy Dzień Recyklingu.Recykling należy do „piątki zero waste” i stanowi część piramidy 5R (refuse, reduce, reuse, recycle, rot).Bez recyklingu ograniczone zasoby naszej planety wyczerpałyby się nieodwracalnie. 

Blisko 80% Polek i Polaków deklaruje, że segreguje odpady. Mamy coraz większą świadomość dotyczącą recyklingu, wspaniale!Dzięki segregacji odpadów mogą być one ponownie użyte – producenci nie muszą sięgać po świeże zasoby np. aluminium czy piasku. To oszczędność kosztów, ale też środowiska, które i tak już jest eksploatowane ponad miarę. Obecnie system odzyskiwania szkła, plastiku, metali czy papieru pozwala na oszczędzanie energii, mniejszą emisję CO2 czy ograniczenie powstawania toksycznych odpadów.

Co ciekawe, odzyskowi podlegają też różne „trudne” odpady. Wszystkie elektrośmieci, które trafią do odpowiedniego punktu, są rozbierane na części. Można z nich wyselekcjonować cenne pierwiastki, takie jak złoto czy metale ziem rzadkich. Posłużą ponownie do produkcji nowego sprzętu.


A na początku i tak zawsze jest segregacja. Im czystsze w niej frakcje odpadów (np. szkła), tym więcej materiału wróci do obiegu.Wiemy jednak, że przy temacie segregacji zawsze są różne wątpliwości. Jakie są Twoje?


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024