Skip to main content

HiPP najwyższa jakość ekologicznej żywności dla dzieci

2021-09-16

Dziecko, Ekologia, Recenzje, Wydarzenia

Autor: Agnieszka Pocztarska

Tworząc Czytamy Etykiety najważniejsze były dla mnie:
– misja zdrowia, którą chciałam móc przekazywać jak największej ilości osób
– wiarygodność i najwyższą jakość merytoryki, nad którą pracujemy już ponad 6 lat

Przez ostatnie 4 miesiące miałam niesamowitą możliwość obserwować prace w ekologicznym gospodarstwie @hipp.polska i te doświadczenia, która udało mi się zebrać zostaną ze mną na zawsze. 

Wiem, że ta marka to ewenement na rynku, a powinna stać się przykładem dla wielu. Fakt, że mogłam to wszystko zobaczyć na własne oczy, przekonać się, dotknąć czy zadać pytanie, utwierdza mnie w przekonaniu, że HiPP to więcej niż marka najwyższej jakości, ekologicznej żywności dla dzieci. To filozofia, której wzorem jest Pan Stefan Hipp, udowadniający na każdym kroku swojej działalności, że jakość, wiarygodność i zdrowie jego klientów (czyli naszych dzieci) oraz dbałość o środowisko naturalne są dla niego najważniejsze.

Zebrałam w punkty, to z czym kojarzy mi się najbardziej  HiPP po tych 4 miesiącach, sami zobaczcie:

  • ponad 60 lat doświadczenia w uprawach ekologicznych – to obecnie 3 pokolenie rodziny Hipp , które postawiło na ekologiczne uprawy i ekologiczne produkty dla najmłodszych;
  • własny znak BIO, który jest gwarancją najwyższej jakości i norm, które znacznie przewyższają wymagania określone prawem;
  • wyjątkowa dbałość o glebę, która jest podstawą najwyższej jakości HiPP BIO – Pan Stefan Hipp zawsze powtarza, że to o glebę trzeba zadbać w pierwszej kolejności, aby mieć pewność, że wyrosną na niej najbardziej wartościowe, zdrowe rośliny;
  • uprawy i hodowle prowadzone zgodnie z wymogami danego gatunku. Od lat wypas krów kojarzy mi się z polami, na których nie widać ani jednego drzewa. To tutaj na Warmii, od Pana Stefana dowiedziałam się, że krowy są zwierzętami leśnymi i po to, żeby zdrowo żyły i prawidłowo się rozwijały, trzeba im stworzyć naturalne warunki, czyli dać możliwość przebywania w lesie. Tak jest właśnie w gospodarstwie HiPP;
  • aktywne wspieranie bioróżnorodności, która ma ogromny wpływ na jakość gleby i środowiska naturalnego;
  • wyjątkowy szacunek  do natury i środowiska naturalnego – nieużywanie chemikaliów a w zamian wsłuchanie się w naturę, która sama wie, co jest dla niej najlepsze;
  • działania dla zrównoważonego rozwoju, myśląc o tym jaką planetę zostawimy naszym dzieciom;
  • udział w projektach klimatycznych na całym świecie;
  • produkcja słoiczków neutralna dla klimatu już od 2012 roku! 

O jeszcze jednym temacie dotyczącym HiPP chciałabym Wam powiedzieć: Słoiczki „climate positive” – pierwsze na świecie pozytywnie wpływające na klimat. HiPP już od dawna analizuje i liczy emisje CO2 w całym łańcuchu produkcji i dostaw – czyli bada wpływ środowiskowy już od miejsca, w którym uprawiane są warzywa wykorzystywane w słoiczkach, po wytwarzanie opakowań i transport do magazynów sieci handlowych.

HiPP kompensuje znacznie więcej CO2 niż powstaje na wszystkich etapach wytwarzania słoiczków. Można powiedzieć, że oddaje naturze więcej, niż jej zabiera. HiPP nie tylko ogranicza emisję dwutlenku węgla ale także pomaga naturze w usuwaniu CO2 z powietrza, np. poprzez dbałość o zdrową glebę, ochronę bioróżnorodności czy angażując się w międzynarodowe projekty ochrony klimatu! 

Brzmi to fantastycznie, prawda?

To, co mnie urzekło najbardziej odwiedzając ekologiczne gospodarstwo, to:
💡 pasja i olbrzymia wiedza Pana Stefana  i jego zaangażowanie we wszystkie procesy upraw roślin czy pracy z ziemią- to wręcz niespotykane. Ta pasja, którą Pan Stefan Hipp wręcz zaraża wynika z długoletniej, rodzinnej tradycji, którą zapoczątkował już jego pradziadek zakładając pierwsze ekologiczne gospodarstwo w 1956 roku. 
🌱 szacunek do natury – słuchanie się jej, a wręcz podporządkowywanie swojej pracy pod jej potrzeby i wymagania (w gospodarstwie ekologicznym HiPP nie wycina się martwych drzew, bo są domem dla zwierząt, a przydrożne chwasty to utrzymanie bioróżnorodności ekosystemu)
🥕 HiPP poddaje swoje surowce i produkty bardzo surowym kontrolom (znacznie bardziej surowym niż wymaga tego prawo!). Kontrole zaczynają się już na samym początku, czyli od gleby, która musi spełniać bardzo restrykcyjne wymagania a potem kontrole są obecne na każdym etapie produkcji, aby zapewnić najwyższą jakość produktów. 

Tu wszystko jest prawdziwe, jak widzicie nawet Pan Stefan Hipp, który znany jest z reklam 😜 istnieje naprawdę.

Czuję olbrzymie wyróżnienie mogąc to wszystko zobaczyć przez ostatnie miesiące i Wam to pokazać, potwierdzając jednocześnie naszą wiarygodnością, która przez ostatnie lata w Waszych oczach zbudowaliśmy, transparentność marki @hipp.polska i najwyższą jakość ich produktów.


AUTOR

Agnieszka Pocztarska

Mam na imię Agnieszka i jestem właścicielem serwisu. Codziennie dbamo rozwój serwisu i nadaje mu kierunek. Jestem takim samym konsumentem jak Ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, żoną fantastycznego faceta i mam 2 koty. Uwielbiam podróżować, czytać książki i aktywnie spędzać czas z całą rodziną. Moja praca to moja pasja. Uwielbiam patrzeć jak ilość naszej społeczności rośnie – bo dzięki temu wiem, że nasza codzienna praca, chęć wsparcia, dzielenia się doświadczeniem przynosi korzyść coraz to większej grupie odbiorców. Jesteśmy dla Was – czytamy etykiety dla Waszego zdrowia!

STRONA INTERNETOWA: http://gkmedia.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024