Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Promieniowanie UVA, które odpowiada za starzenie skóry i uszkodzenia komórek, przenika przez chmury i szyby nawet w pochmurne dni. Oznacza to, że skóra narażona jest na działanie promieni UV przez cały rok, niezależnie od pogody. Warto pamiętać, że indeks UV, wskazujący intensywność promieniowania ultrafioletowego, zimą może wydawać się niski (najczęściej 0–2), ale to nie oznacza, że nie musimy chronić skóry. Promieniowanie UVA działa bez względu na wartość indeksu UV i stanowi aż 95% całego promieniowania UV docierającego do ziemi. Dodatkowo śnieg może odbijać do 80% promieni słonecznych, wzmacniając ich działanie, szczególnie w górach, gdzie indeks UV rośnie wraz z wysokością. Dlatego stosowanie kremu z SPF zimą to podstawa ochrony przeciwstarzeniowej i prewencji przed uszkodzeniami skóry.
Śnieg nie chroni skóry przed słońcem – wręcz przeciwnie. Odbija promienie słoneczne, wzmacniając ich działanie. To szczególnie istotne w górach, gdzie promieniowanie UV jest silniejsze, a ryzyko poparzeń wzrasta.
Regularne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych zimą pomaga zapobiegać przebarwieniom, które mogą nasilać się pod wpływem promieniowania UVA. Krem z SPF to również klucz do zachowania jędrnej i zdrowej skóry przez lata.
Podkłady czy kremy BB z SPF mogą wspomagać ochronę, ale ich stężenie często jest niewystarczające. Aby zapewnić skuteczną ochronę, wybierz krem z filtrem koloryzujący i aplikuj go na twarz zamiast kremu BB.
Stosowanie SPF zimą to konieczność, jeśli zależy ci na zdrowej, promiennej skórze. Pamiętaj, że ochrona przeciwsłoneczna działa nie tylko przeciw poparzeniom, ale także przedwczesnemu starzeniu i przebarwieniom. Włącz SPF do swojej zimowej rutyny pielęgnacyjnej, a jeśli nadal szukasz tego idealnego sprawdź ten wpis (KLIK).
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz