Skip to main content

Płyn do mycia naczyń- jaki wybrać?

2023-02-18

Brak kategorii, Porównanie produktów, Zdrowie

Autor: Karolina Kosmala

Niezależnie od tego, czy w naszym domu znajduje się zmywarka, płyn do mycia naczyń do podstawowy płyn znajdujący się w każdej kuchni.

Płyn do mycia naczyń znajduje się w każdym domu, używamy go codziennie! Ważne, aby ten miał bezpieczny skład- w końcu ma kontakt z naczyniami z których jemy.

Zmywanie ręczne dla jednych jest zmorą, dla innych codziennością i po prostu obowiązkiem. Niezależnie od tego do której grupy należymy, powinniśmy zwrócić uwagę na skład płynu do mycia naczyń Dlaczego?

Po pierwsze, nie wszystkie substancje zawarte w składzie łatwo się wypłukują- jeśli źle wypłuczemy talerze, kubki czy sztućce, z duża dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że pozostała na nich część detergentów czy substancji konserwujących trafi do naszego organizmu. Po drugie, substancje te mają kontakt z naszą skórą kiedy myjemy naczynia bez rękawiczek- a to z kolei może skutkować alergiami i wysypkami na skórze dłoni

Im krótszy skład w tym przypadku- tym lepiej. Pamiętajcie, że na opakowaniach producenci nie musza zamieszczać pełnego składu- warto się upewnić i sprawdzić np. na oficjalnej stronie dystrybutora czy producenta. Co więc w składzie być powinno? Środki powierzchniowo czynne, dzięki którym usuniemy zabrudzenia, najczęściej też znajdziemy tam kwas cytrynowy czy sodę- substancje całkowicie bezpieczne i skuteczne w środkach czystości. Do tego konserwant i to tak na prawdę tyle- zwróćcie tylko jaki to jest środek konserwujący! My nie akceptujemy Benzisothiazolinone i Methylisothiazolinone w kosmetykach i środkach czystości.

W zdecydowanej większości znajdziemy też kompozycję zapachową- naturalną bądź sztuczną. Oczywiście wiadomo, że najlepiej gdy nie ma zapachu (mniej substancji potencjalnie drażniących i alergizujących), ale jeśli już zapach musi być to wybierajmy ten naturalny- producenci zazwyczaj “chwalą” się tym na opakowaniu

Pamiętajcie, aby używać płynu zgodnie z zaleceniami! Zmywamy w rękawiczkach i najczęściej rozcieńczonym roztworem wody i płynu (np. w zlewie bądź misce)

Jaki płyn jest Waszym ulubionym?


AUTOR

Karolina Kosmala

Jestem Biotechnologiem i wielka pasjonatką kosmetyków. Zajmuję się analizowaniem składów oraz wpływem poszczególnych substancji na całość produktu, a ponadto uwielbiam sprawdzać działanie kosmetyków na własnej skórze. Od ponad 5 lat prowadzę bloga beautylover.pl oraz Instagram @beauty_lover_blog. Interesuję się tematyką true crime. Bardzo dużo czasu spędzam z mężem oraz córeczką, wspólnie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca.

STRONA INTERNETOWA: http://www.beautylover.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024