Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Głównym składnikiem, odpowiadającym za właściwości czyszczące pasty, jest fluor (Sodium Fluoride/ Stannous Fluoride/ Olaflur / Fluorinol), który wzmacnia zęby i chroni je przed próchnicą. Aby utrzymać prawidłowy poziom fluoru osoba dorosła powinna używać pasty, która zawiera od 1000 do 1500 ppm związków fluoru. W pastach dla dzieci częstym zamiennikiem fluoru jest ksylitol (Xylitol), który również niszczy bakterie powodujące próchnicę. Jest on bezpieczniejszy dla zdrowia, a dodatkowo nadaje paście atrakcyjny dla dziecka, słodki smak. Inne substancje słodzące często spotykane w pastach dla maluchów, to np. sacharyna (Saccharin), sorbitol (Sorbitol) czy sukraloza (Sucralose).
Każdą pastę cechuje tzw. współczynnik ścieralności RDA (Radioactive Dentin Abrasion), który określa ilość substancji ściernych znajdujących się w produkcie. Przy paście do codziennego stosowania współczynnik ten powinien wynosić od 45 do 70. Najpopularniejszym materiałem ściernym, jaki występuje w pastach, jest krzemionka (Silica/ Hydrated Silica).
Pasta do zębów musi zawierać także związki odpowiedzialne za jej właściwości oczyszczające. Jednym z nich jest sls (Sodium Lauryl Sulfate), może on jednak podrażniać błonę śluzową jamy ustnej. Lepszym wyborem będą pasty z delikatniejszymi detergentami jak np. Sodium Lauroyl Glutamate.
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz