Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Jakiś czas temu z marką Kneipp przygotowaliśmy artykuł o relaksie w wannie, gdzie podkreśliliśmy Wam jak ważnym aspektem jest taki codzienny self-care i aromaterapia. Z Waszych komentarzy wiemy, że nie zawsze jest to możliwe – nie każdy ma wannę, nie zawsze też jest czas, by odciąć się zupełnie i wziąć spokojnie kąpiel.
A przecież pielęgnacja i relaks to też wykorzystanie tych drobnych chwil, które mamy dla siebie i szukanie w nich przyjemności. Domowe zabiegi nie zawsze muszą oznaczać długich godzin spędzonych w łazience, po których co prawda wychodzimy wypoczęci… po czym uświadamiamy sobie ile jest jeszcze do zrobienia.
Jak więc mądrze wykorzystać chwile?
Po pierwsze zadbaj o otoczenie. Nie musisz od razu robić remontu, wystarczy przygotować sobie wygodny kącik (wystarczy duży worek-pufa lub koc i poduszka), lampkę z ciepłym światłem lub świeczkę jeśli masz możliwość i ciepły, miękki kocyk do przykrycia się.
Po drugie – wyciszenie. Odłóż telefon, wyłącz wiadomości i telewizję. Jeśli masz ochotę coś oglądać to wybierz wcześniej serial lub film albo przygotuj sobie książkę/czasopismo. Obecnie naszym największym wrogiem jest tzw. FOMO (Fear of Missing Out czyli strach przed tym, że coś nas ominie) i dlatego warto wypracować sobie metody „wyłączania się” w takim zaplanowanym, kontrolowanym środowisku. Oczywiście nie trzeba tego robić samemu, można ten czas poświęcić na rodzinę, zbudujcie razem z dziećmi swój „fort”, poczytajcie bajki, zagrajcie w coś!
Po trzecie ZAPACH. Często zapominamy jak ważną rolę pełni w naszym życiu zapach, a przecież aromaterapia ma długą historię i jest z powodzeniem stosowana w wielu aspektach naszego życia. Zapach pieczywa i ciasta kojarzy nam się z domem, lubimy zapach nowej książki, leśne zapachy kojarzą nam się z naturą, a świeże, ziołowe aromaty pomagają się „obudzić” i energetyzują. Już samo myślenie o nich sprawia, że jest milej.
Zapachy dookoła nas to nie tylko świece czy skomplikowane rozpylacze aromatów, to także codzienny wybór odpowiednich kosmetyków. A akurat wiemy, że Kneipp się na tym zna, czego efektem jest „przedłużenie” ich linii soli do kąpieli o kosmetyki do codziennej pielęgnacji, dzięki którym, to właśnie te drobne chwile – używanie balsamu po kąpieli czy kremu do rąk wyjętego z torebki pomoże nam się lepiej poczuć.
Zresztą, zajrzyjcie na ich fanpage, marka już od jakiegoś czasu mocno angażuje się w akcje wokół relaksu, zapobieganiu stresu i zdrowia ogółem. Organizowali min. konkurs dotyczący stresu „Goodbye Stress”, którego efektem było wyłonienie 5 kobiet, które wzięły udział w programie „NATURALNIE SZCZĘŚLIWE bez stresu”. Marka jest również zaangażowana w akcję „Bieg kobiet – Zawsze PierWsi”, która odbywa się w październiku i ma na celu uświadamiać profilaktykę raka piersi.
To nie są tylko puste frazesy, to faktyczne działania i zaangażowanie marki!
Oczywiście Kneipp jest przede wszystkim producentem kosmetyków, ale lubimy współpracę z nimi, bo ich działania są spójne. Nowe produkty Goodbye Stress mają naturalne, wegańskie składy, a ich działanie poza poprawą kondycji skóry opiera się też na zapachach i holistycznym podejściu do pielęgnacji.
Produkty Goodbye Stress znajdziecie w Rossmann
Pamiętajmy, działanie stresu jeszcze nie jest do końca poznane, jednak pojawiają się pierwsze doniesienia, że to jak go traktujemy ma wpływ na to jak na nas działa. W tej teorii im bardziej stresujemy się tym, że jesteśmy zestresowani, tym gorzej dla organizmu...
W niewielkich ilościach, dobrze przepracowany pomaga nam się skupić i zmotywować.
To jego nadmiar i przytłoczenie innymi sprawami daje niesamowicie negatywną mieszankę, dlatego tak ważne jest by znaleźć sposób na radzenie sobie z nim, zarówno samodzielnie, jak i w gronie bliskich.
Dajcie znać, jaki jest Wasz ulubiony sposób na stres!
Źródła:
https://www.ted.com/talks/kelly_mcgonigal_how_to_make_stress_your_friend?language=pl [dostęp 14.11.2020];
https://elifesciences.org/articles/00362 [dostęp 14.11.2020];
https://news.berkeley.edu/2013/04/16/researchers-find-out-why-some-stress-is-good-for-you/ [dostęp 14.11.2020];
https://zenodo.org/record/495784#.X77CuLPA-Ul [dostęp 14.11.2020]
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz