Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Serki wiejskie nieznacznie tylko różnią się między sobą składami. Większość z nich składa się głównie z twarogu, śmietanki oraz kultur bakterii kwasu mlekowego. W niektórych śmietankę zastąpiono jogurtem - jednak dla produktu nie robi to większej różnicy. Dużym plusem jest to, że w żadnym serku wiejskim nie znalazłyśmy mleka w proszku. W kilku pojawiły się białka mleka, które nie są szkodliwym dodatkiem, ale zaznaczyłyśmy je jako zbędne - a ocenę obniżyłyśmy do neutralnej, dla rozróżnienia, ponieważ nie jest to konieczny dodatek i jak widać po większości serków, można zrobić taki serek bez niego :) bardziej zastanawialyśmy się w przypadku serka wysokobiałkowego - ponieważ tam ten dodatek jest uzasadniony, jednak uznałyśmy, że to ujednolicimy.
Zwróćcie uwagę na serek Mlecza Zagroda - tam nie ma w składzie wymienionego gotowego twarogu, jest on za to rozróżniony na mleko i podpuszczkę, a więc składniki potrzebne do zrobienia twarogu. Nie ma tu żadnej nieprawidłowości ani błędu na liście składników :)
Serki wiejskie są dobrym źródłem wapnia, a także pełnowartościowego białka. Właściwie jest to głównie białko, które przy niewielkiej ilości kalorii (ok. 97 kcal/100 g, a w przypadku serków chudych - 72 kcal/100 g) stanowi świetny produkt dla osób odchudzających się. Białko przyspiesza przemianę materii, co także stanowi ważny aspekt w przypadku diet odchudzających. Serki wiejskie świetnie smakują z pomidorami, rzodkiewką czy też ogórkami. Pasują do niego także orzechy i suszone owoce.
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz