Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Podstawą paprykarzu jest oczywiście mięso rybie, które stanowić powinno minimum 40% składu. Zmieszane jest ono z ryżem, cebulą, koncentratem pomidorowym, w oleju roślinnym, z dodatkiem różnych przypraw i soli.
Obecnie większość producentów podaje informację o tym, jaka ryba została użyta w procesie produkcyjnym - bywa, że jest to nawet łosoś (w przypadku paprykarza Dega jest odkostniony mechanicznie - czyli jest to mięso najgorszej jakości), a czasami szprot. Nie wszyscy producenci jednak informują konsumenta o rodzaju ryby - na opakowaniu widnieje po prostu "ryba" - pod tą nazwą może kryć się mieszanka różnych gatunków. Pod względem ilości ryby w produkcie nie każdy producent spełnia pierwotne wymogi dotyczące jej zawartości. W poszczególnych paprykarzach poddanych analizie wynosi ona od 20% do 40%. Zdecydowanie lepiej wybierać te, które mają wyższą zawartość ryby.
Oprócz tego należy zwrócić uwagę na obecność dodatków do żywności. Nie ma ich tutaj co prawda wiele, ale w jednym z przypadków znajduje się nawet glutaminian sodu, jako wzmacniacz smaku. Oprócz niego dodaje się też kwas cytrynowy, który też nie jest konieczny, a także sztuczne aromaty. Warto też zwracać uwagę na obecność cukru - znalazł się on na liście składników paprykarzy Dega i WD. Pod względem składu najlepiej wypadają paprykarze Graal, Evrafish oraz Neptun (choć tutaj nie podano gatunku i zawartości ryby - choć jest ona na 1. miejscu listy składników, więc jest jej raczej więcej, niż mniej :)).
Lubicie paprykarz?
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz