Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Aby uzyskać aksamitną pastę trzeba mieć dobry blender. I tu się pojawia problem. Rozwiązania są dwa: zakupić dobry sprzęt albo sięgnąć po sklepowy hummus. Z resztą dobrze wiem, że nawet mając dobry blender niekoniecznie ma się czas czy ochotę, żeby przygotować domową pastę. Wydaje się, że to tylko moment, ale wcześniej wypadałoby ugotować ciecierzycę, co jest czasochłonne (można też sięgnąć po gotową). Z resztą każdy lubi czasem kupić "gotowca", dlatego co tydzień przygotowujemy nowe zestawienia. W tym wpisie porównam najbardziej popularne hummusy i postaram się pomóc w wyborze.
Pierwszy dylemat to w jakim opakowaniu wybrać hummus. Do wyboru masz szklany słoiczek, puszkę i w plastikowych opakowaniach (zazwyczaj) z lodówki. Te z lodówki zazwyczaj zawierają dodatek konserwantów. Jednak zawierają one wysoką ilość ciecierzycy i wiele osób mówi, że są smaczne. Te w słoiczkach mają bardzo dobry skład, ale niektóre nie zawierają zbyt wysokiej ilości ciecierzycy. Te zapuszkowane mają również dobry skład, ale wiele osób ma wątpliwości czy jest to opakowanie godne polecenia. Według mnie najlepsze będą hummusy ze słoiczka.
Szukaj hummusu, który zamiast syntetycznego kwasu cytrynowego zawiera sok z cytryny. Wybieraj takie, które nie zawierają zagęstników. Jeśli producent chce oszczędzić to dodaje więcej wody, a potem musi zagęścić taki produkt i dodaje albo skrobię, albo zagęstniki. Hummusy często zawierają substancje konserwujące, dlatego o takich też lepiej zapomnij. Zwłaszcza, że w sprzedaży są hummusy z rewelacyjnym składem. Jednak doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że najważniejszy jest smak. Pod tym względem nie oceniamy produktów, dlatego Ty sam/-a musisz wybrać, co lubisz najbardziej. Wiadomo, że każdemu smakuje coś innego. Może jesteś osobą, która woli zjeść swój ulubiony produkt i nie przeszkadza Ci, że zawiera on konserwanty. Jednak jeśli tu trafiłeś to choć trochę musisz się przejmować składem produktów :) Dlatego spójrz na powyższą grafikę i porównaj je między sobą.
Ocenę pozytywną otrzymały hummusy, które nie zawierały żadnych zbędnych składników. Nie brałam pod uwagę ilości ciecierzycy. W pozytywnie ocenionych hummusach jej zawartość waha się między 33 a 64%. Jak widzisz różnica jest ogromna. Nie obniżałam również oceny za dodatek cukru ani glukozy - jest on naprawdę niewielki.
Ocenę neutralną otrzymały hummusy, które zawierały jeden zbędny składnik (kwas cytrynowy albo skrobię). W dwóch hummusach znalazł się błonnik, który również ma wpływ na strukturę produktu (zagęszcza). Jednak błonnik jest pozytywnym składnikiem, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Pozostałe produkty zawierają substancje konserwujące, dlatego otrzymały ocenę negatywną. Ale zawierają one wysoką ilość ciecierzycy, co jest ich zaletą. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego próbuj i znajdź swój ulubiony produkt!
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz