Dezodorant czy antyperspirant?

Autor: Bogna Mozdzen Udostepnij artykuł:

Jaką opcję zazwyczaj wybierasz?

Poznaj kluczowe różnice pomiędzy dezodorantami a antyperspirantami i wybierz jeden z polecanych przez nas produktów z fajnym składem. Dzisiejsza karuzela to niezwykle przydatna pozycja: zajrzyj koniecznie i dowiedz się jak radzić sobie z nadpotliwością, która bywa wstydliwym problemem. Obalmy wspólnie mity na temat antyperspirantów ich szkodliwych właściwości📛

Antyperspirant czy dezodorant?

Znajdź najlepszy produkt dla siebie i poznaj różnice między dezodorantem i antyperspirantem

Celem dezodorantu jest maskowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Nie hamuje wydzielania potu, a jedynie zawiera składniki antybakteryjne i wchłaniające wilgoć. Nie zawiera soli aluminium. Doskonały dla osób, które nie mają dużego problemu z wydzielaniem potu.

Antyperspirant hamuje wydzielanie potu, więc jest polecany dla osób z większą potliwością. Zawiera jedną z tych pochodnych glinu: chlorowodorotlenek glinu (INCI: Aluminium Chlorohydrate), seskwichlorowodorotlenek glinu (INCI: Aluminium Sesquichlorohydrate), chlorek glinu (INCI Aluminium Chloride).

Obalamy mity na temat antyperspirantów

  1. Więcej soli glinu przyjmujemy z pożywieniem, niż jest w stanie przepuścić nasza skóra. To żywność jest źródłem kumulowanego w organizmie glinu.
  2. FDA oraz organizacje działające na rzecz badań nad rakiem nie potwierdziły doniesień o związku pomiędzy stosowaniem antyperspirantów a chorobami nowotworowymi piersi

Jeśli nadpotliwość to duży problem – medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które hamują wydzielanie potu. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową daje efekty na 6-12 miesięcy. Nie hamuje wydzielania potu, a jedynie ogranicza je o 70-80%. Można ten zabieg wykonywać także na dłonie i stopy.

To ważne

  1. Nie wykonuj depilacji tuż przed nakładaniem kosmetyku, lepiej usunąć włosy wieczorem i dać skórze się zregenerować.
  2. Soda może podrażniać delikatną skórę pach i wywołać przebarwienia z podrażnienia: takie ciemne plamy
  3. W chłodniejsze dni, kiedy wydzielanie potu jest mniejsze możesz zastąpić dezodorant i antyperspirant kosmetykiem z kwasami np. kwasem glikolowym
  4. Pamiętaj, że każdy z nas ma inną fizjologię, a nadpotliwość to problem, który powoduje stygmatyzację społeczną i ogromny dyskomfort. Każdy powinien dopasować swoje działania higieniczne do swoich potrzeb!

Polecenia antyperspirantów

Basic Lab: Antyperspirant48 h w kulce
Secret Natural Unscented cream stick

Polecenia dezodorantów:

Lale Dezodorant S.O.S grapefruit-rozmaryn z cynkiem, aloesem i olejem konopnym w słoiczku

Isana Med. Ultra Sensitive deo roll-on

I jak? Czy któryś z naszych polecanych produktów to także Twój hit?:)

Komentarze

Brak komentarzy pod tym artykułem

Dodaj komentarz