Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Kaloryczność: sporo mniejsza, niż w klasycznym majonezie. W 100 g wegańskiego majonezu GoVege mamy 312 kcal, dla porównania – zwykły majonez Winiary ma w 100 g aż 704 kcal. Jeśli zwracacie uwagę na wartość kaloryczną, ten czynnik warto wziąć pod uwagę.
A co ze składem? Jest dość długi. Tutaj pragniemy zauważyć ważną rzecz: wegańskie odpowiedniki niewegańskich produktów zazwyczaj tak mają. Trzeba tu użyć pewnych dodatków, które pozwolą na utworzenie takiej konsystencji, jaką np. z użyciem jajek uzyskalibyśmy bez problemu. Są tutaj więc skrobie modyfikowane, stabilizator - guma ksantanowa, których w zwykłym majonezie nie znajdziecie. Sam skład majonezu jest średni, ma swoje plusy i minusy - zobaczcie na grafikach.
Pojawia się też przeciwutleniacz E 385 – ale on jest obecny w większości zwykłych majonezów dostępnych na rynku (choć np. Białuty i Kielecki go nie zawierają). Jest to dodatek, którego wolałybyśmy unikać w codziennej diecie, bo w większej dawce może powodować wymioty, biegunkę, zaburzenia wydalania moczu i wystąpienie krwi w moczu i zaburzenia wchłaniania składników mineralnych (w tym żelaza).
W rozsądnych ilościach można go jeść - np. do sałatki. Przecież nie zjadamy od razu całego słoika :) pamiętajcie - majonez (mimo, że jest lżejszy), to produkt wysokokaloryczny (30 g tłuszczu to też wcale nie jest tak mało). Przyznajemy, że nie miałyśmy jeszcze okazji go próbować, a jesteśmy bardzo ciekawe jak smakuje!
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz