Moduł tworzenia i zarządzania listami zakupowymi jest dostępny
tylko w naszej aplikacji. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
Zespół Czytamy Etykiety
Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry, bez niego ciężko mówić o kolejnych krokach. Dzięki odpowiednio dobranym produktom usuwamy z powierzchni skóry zanieczyszczenia czy pozostałości po makijażu.
Warto rozdzielić też oczyszczanie od demakijażu i nie mieszać tych kroków ze sobą! Demakijaż ma za zadanie usunąć głównie nadmiar kosmetyków kolorowych i przygotować skórę do oczyszczania. Taki rodzaj oczyszczania nazywamy też czasem dwuetapowym i można je wykonać także w przypadku gdy nie mamy na sobie makijażu!
Najlepsze połączenia to:
Zamiennie dla żeli możemy w drugim etapie postawić na piankę, przykłady produktów znajdziecie TUTAJ
Sam żel jest określany często jako najbardziej skoncentrowany i „najmocniejszy” produkt oczyszczający. W jego składzie znajdziemy substancje myjące, które usuną zanieczyszczenia oraz substancje aktywne, które wspomagają działanie żelu oraz bardzo często ekstrakty roślinne i oleje, które dodatkowo łagodzą oczyszczanie.
Żele regulujące i oczyszczające wyróżniają się najczęściej dzięki takim dodatkom jak np. kwas salicylowy (Salicylic Acid). Ten niepozorny składnik należy do kwasów BHA (nie mylić z przeciwutleniaczem BHA!) i dzięki temu, że rozpuszcza się w tłuszczach dociera w głąb gruczołów łojowych umożliwiając ich dogłębne oczyszczanie.
Po żele z tą substancją powinny sięgnąć szczególnie osoby borykające się z zaskórnikami otwartymi i włóknami łojowymi (nazywanymi też filamentami lub „czarnymi kropeczkami”).
Oprócz tego w żelach znajdziemy także substancje hamujące rozwój bakterii odpowiedzialnych za pojawienie się trądziku, są to najczęściej olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca Alternifolia Leaf Oil), tymianek (Thymus Vulgaris Extract i Thymus vulgaris Oil), eukaliptus (Eucalyptus Globulus Leaf Oil) czy naturalne źródło kwasu salicylowego – wierzba biała (Salix Alba Bark Extract).
Do pozostałych substancji wartych uwagi należą min. lukrecja (Glycyrrhiza Glabra Root Extract), która działa nie tylko antybakteryjnie, ale także rozjaśniająco oraz niacynamid (Niacynamide).
I chociaż mogłoby się wydawać, że wybór kosmetyku do mycia jest bez znaczenia, bo produkt ten ma przecież bardzo krótko kontakt ze skórą, to jednak po włączeniu do pielęgnacji odpowiedniego żelu dość szybko można zauważyć poprawę cery.
Ponieważ produkty te często ograniczają wydzielanie sebum to radzimy obserwować cerę podczas ich stosowania! Przesadza w żadną stronę nie jest dobra, jeśli zauważycie przesuszenie po jakimś czasie, to warto zmniejszyć częstotliwość stosowania żelu regulującego np. tylko do wieczornego oczyszczania, a rano, gdy skóra jest mniej obciążona postawić na łagodniejsze metody!
Brak komentarzy pod tym artykułem
Dodaj komentarz