czytamyedtykiety.pl żywność

Żele do kąpieli do dzieci – wybierz najlepszy!

Dodano: 1 Sierpnia 2016 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Żel lub płyn do mycia w przypadku kąpieli jest niezastąpionym elementem pielęgnacji. Pozwala on na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń oraz brudu z naszej skóry. Powinien nie tylko oczyścić nasz naskórek, ale również dać uczucie nawilżenia i odświeżenia.

Co w trawie piszczy, czyli pozytywy i negatywy w żelach lub w płynach do mycia dzieci

Produkty tego typu powinny zawierać delikatne środki usuwające zanieczyszczenia z naszego naskórka bez efektu wysuszenia skóry, w szczególności gdy środki te używane są przez dzieci. Takimi substancjami są: Cocamidopropylbetaine oraz Lauryl Glucoside, które nie tylko usuwają brud, ale również działają nawilżająco. Kolejnym atutem takich kosmetyków to dodatki różnych ekstraktów oraz olei, które polepszają nawilżenie naskórka jak również przeciwdziałają uczuciu „ściągniętej skóry” podczas kąpieli. Często dodaje się takie substancje jak: olej ze słodkich migdałów, wodę różaną czy ekstrakt z rumianku pospolitego. Dodatek delikatnych kwasów takich jak: kwas cytrynowy i kwas mlekowy w niskim stężeniu również wpływa pozytywnie na nasz naskórek w postaci nawilżenia czy rozjaśnienia Niestety takie środki myjące posiadają substancje uczulające naszą skórę pozostawiając ją ściągniętą i suchą przez silne działanie myjące, co nie jest wskazane w kosmetykach przeznaczonych dla najmłodszych, np. Sodium Myreth Sulfate czy Sodium Laureth Sulfate. Kolejnym problemem mogą być też środki zapachowe dodawane do takiego kosmetyku, które również mogą powodować dyskomfort na skórze. Nie można zapomnieć również o związkach chemicznych mogących odpowiadać za komedogennosć – skłonność do zapychania porów, np. Glyceryl Oleate oraz Glyceryl Caprylate.

Co zamiast płynu lub żelu do kąpieli?

Naturalnym odpowiednikiem dla takiego typu kosmetyku będzie naturalne mydło pozbawione substancji pianotwórczych, a wytworzone na bazie olei nierafinowanych. Oleje te wpływają zbawiennie na skórę poprzez nawilżenie i braku efektu „ściągnięcia skóry”. Poza tym cechują się naturalnym zapachem przez dodatek małej ilości olejków eterycznych, który nie powoduje uczulenia na naszej skórze, a nastają pozytywnie na kolejny dzień. Mydła te zawierają łagodne środki myjące, które spowodują usunięcie zanieczyszczeń bez drastycznych szkód dla skóry. Kosmetyki tego typu mogą być wzbogacone w różnorodne ekstrakty roślinne oraz inne drogocenne składniki aktywnie działające pozytywnie na skórę, np. rozmaryn, lawenda, bursztyn czy węgiel aktywny. Produkt ten oprócz różnorodności zapachowej i delikatnego oczyszczania ma też różnorodne kształty, co przyciąga spojrzenia małych urwisów.

żel do mycia dla dzieci

płyn do kąpieli

żel babydream

łagodny płyn do mycia ciała

tołpa

szampon nivea baby

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: